bugün

sen iki duba arasına park etsen de etmesende bi sikim değişmeyecek dedirten sorunsaldır.o kadar saçmadır ki gözetmenler bile sokamaz arabayı oraya.

not:temmuz 26 da girecem henüz girmedim ilk olacak
Geçemeyen beceriksizlerin savunmak istedikleri tez.

Park ederken git de birine göm bakalım ne kadar gereksizmiş.
Gerekli olan zorluktur. Bir yıldır ehliyet sahibiyim hala cesaret edemem o dar parklara.
eve uzak yere park ederim ancak araya girmem dedirten durum.
(bkz: padişahın sol taşşağıyım evet)
aslında zor olmayan sınavdır. tüm kurallara uyduğun takdirde hiç bir sorun olmayacak sınavdır. aptalca " 3. kez giriyorum hocaların şerefsizliği bırakıyorlar. " gibi bahanelere gerek yoktur. sınavı geçememişsen sürücü olmaya hazır olmadığından dolayı olabilir mi acaba?
ezik insan savunması. direksiyon zor diyorsan trafiğe çıkma. senin gibiler yüzünden bir sürü insan ölüyor.
La olm iki duba arasına yanaştıramazsan,rampada kaldıramazsan, geri geri alamazsan sen nasıl trafikte araba kullanacaksın ? Ulan ben 15 metrelik tır kullanıyorum. Sizin boklarınız yüzünden ya giremiyorum mahalle aralarına ya da kör noktam sag taraftan gözümü ayırmıyorum. Daha da agır olsun la en azından bilenler geçer de trafikte rahatlar.
son yıllarda zor mu bilemem.

ama bizim zamanımızda gereksiz kolaydı.

yani arabayı takla falan attırmadan teslim edene sınavı geçiriyorlardı.

zorlaştırıldıysa isabet olmuş.
Kanunen sizin ehliyetiniz olmadan araba kullanmanız yasaktır. Buna rağmen ehliyet sınavında sizden kusursuz araba kullanmanız istenir. iyi de insanların normal şartlar altında o aracı sürmemesi lazim.
Katıldığım zorluktur. ikinci sınavda alabildim ancak ehliyeti.

Parktan tut kurallarına kadar hepsine uydum. Stop ettirmedim ama geçirmediler. Neden? Virajı hızlı alıyormuşum. Tamam viraja şehir içinde 60-70 ile falan girdiğim doğrudur ama aldım amk. Gözetmen kadın kemerini bağlasa sürücü kursunun hocasına kucak dansı yapmak zorunda kalmazdı. Benim hatam mı amk?

Ha bana ehliyeti iki seferde verdiniz noldu? ikinci sınavda da 20-30 ile aldım virajı. Şimdi uzun yolda radar cebimi deliyor. 150 altına düşmüyorum neredeyse amk. Şehir içi zulüm oluyor.

Ha bu arada yardımlaşma ölmüş. Orospu çocukları radar var diye hiç uyarmıyor. Ben de diyorum sol şerit niye boş amk ahahah.
Biri trafikte hata yapsa ehliyeti kasaptan mı aldın,her önüne gelene ehliyet veriyorlar demeyi biliyorsunuz.
her gün trafikte benim şeridime girenleri gördükçe, telefona bakarken aynalarımız çarpışacak kadar yaklaşanları gördükçe, 110 km hızla giderken önüme kıranları gördükçe, sağa sola bakmadan çıkanları gördükçe, en önemlisi her gün trafikte kaybettiğimiz canları gördükçe sana bu tespitinle sadece gülüyorum.
2009 da öyle bir uygulama olmayan sınav. rampada arabayı kaldırabiliyosan, ehliyetin elindeydi. park mark yoktu direkt durduruyodun milletin önünde arabayı.
Daha da zorlaşması gerekir. Ulan muğlaya gidecem yol tek gidiş tek gelişe düştü sollama yok yol boyunca karşı şeritten dalyarak sollamış abanmış gaza üzerime geliyor yav kardeşim nedir bu heyecan adrenalin merakınız? Benim yerime ehliyeti yeni alan biri olsa kıramasa direksiyonu ne olacak ibine?
insan hayatı değerlidir, her serseriye verilmez.
burada gereksiz olan zorluk tek hamlede girmektir. yeri geliyor 20 yıllık şoförler bile tek seferde park edemiyor. adım gibi eminim şu yukarıda atıp tutanlar tek hamlede giremez.
Gerekli şeydir efendim. Öyle veya böyle trafikte bir çok kasabın önümüze çıkmasının önüne geçilmiştir.sadece tek hamlede park edemediğinden kimse kalmaz vesselam.
sınav başına para alınmasıyla ilgilidir. zira kazayı tecrübeliler yapar zaten.
2014 öncesi direksiyon sınavından geçme yüzdesi %98 iken şimdilerde %50'nin altına düşmüştür. sınavdan kalanların çoğu'da ne yazık ki bu tek hamle kuralından dolayı kalmıştır.

yarrak tek hamlede park edemediğinden kimse kalmaz vesselam.
avrupadaki ve özellikle ingilteredeki direksiyon sınavlarından bihaber kişi beyanı. oralarda kan alıyorlar.
daha kaliteli trafik için yapılması gereken zorluk seviyesidir gereklidir.