bugün

saçma bir kavramdır. din zaten insanların oluşturduğu bin bir çeşidi bulunan bir kavram olduğu için sadece inanan kişiye "inanan" veya bağlı olduğu dine göre "müslüman, hristiyan.. etc" denmesi daha mantıklıdır.
onun dışında bir insan zaten inanarak doğmaz ve normal olanı da budur.

yani "katil olmayan" diye bir sözcük öbeği kullanılmaz, birisi gidip de katil olduysa ona "katil" denir.

veya "heteroseksüel misin" diye sorulmaz normalde, kişi eşcinselse eğer ve hareketlerinden belli olmuyorsa "gay/lezbiyen misin?" sorusu kullanılır.

dolayısıyla çok ilginç bir şeymiş gibi "dinsiz misin?" diyerek esas ilginç olanın sadece bir grup insanın var olduğu söyleminden oluşmuş bir olgunun içinde yer alması olduğunun farkında olmayan insanların türettiği ve kendi aralarında kullandığı bir sözcüktür "dinsiz".
ciddi birikim gerektiren yaşam tarzı.
içinde bulunduğum mükemmel yaşam tarzı. bu yaşam tarzını benimseyen insanlar insana tanrı emrettiği için değil insan oldukları için değer verir. gidip 9 yaşındaki kızlarla evlenmezler.
mitlerle işi olmayan kişiler.
tanrının sadece insanların yalnızlıklarını örtmek için kurguladıkları bir görünmez adam olduğunu anlayan kişidir.
Hiçbir dine mensup olmayan, non-teist.
olduğum güruhtur.

hemen hede hödö yapmayın, ne dinlere, ne dinsizlere saygısızlık ettiğim var. ben de böyle biriyim dostlar. kendimce mantıksız bulduğum bir dine yahut görüşe inanamam. herkes kendi görüşüyle mutlu olsun, gelip geçicidir şu hayat, 3 gün için 5 karış beze sarılırken kimse kimseyi dini inançlarından ötürü yargılamasın.
savaşların temel kaynağını reddeden kişi.
genellikle "dinli" kişiler tarafından, ateistleri bir nevi aşağılamak için kullanılan sıfat. ha hakaret midir, değildir. toplum olarak kafayı ne kadar din zannettiğimiz şeyle bozduğumuzun bir yerde göstergesidir.
holiganlar arasında bir tarafsız.
Teizmin, ateizmin,deizmin ne oldugunu bıle bılmeden hemen ateıst !!!! diye zıplayanların cevap verdiği başlık. Benim allı koyunum, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz demiş atalarımız. illa bir fikir beyan etmek istiyorsan önce biraz bilgi sahibi ol.... Git bir bak sözlüğe, deizm ne demekmiş.... Hadi çocuğum....
ı don't give a fuck kişisi.
hayatı yeme içme gezmeden ibaret sanıp kendisi ölmeyecekmiş gibi yaşayan evrenin nasıl oluştuğunu sordun zaman evrim den dem vurup her şeyin kendi kendine hasıl odluğu sanrısına kapılan madem öyle bir sineğe can ver görelim denildiği zaman kem küm edip dansöz gibi kıvıran dinsiz imansız allahsız tiplere söylenir. evet..
Dini inancı olmayan kimselere verilen isim

Genelde hakaret anlamında kullanılmaktadır.
allah din kitap kuran hadis fıkıh islamın şartı gibi işlerle işi olmayan her ne hikmetse geberdikleri zaman imamın götüne pamuk tıkamasına muhtaç kalan tiplerdir. yazık..
Herhangi bir dini olmayan, hakkındaki son hükmü Yaratıcı'nın vereceği kimse.
içimizde dolaşan allah korkusu olmayan potansiyel tehlikelerdir.
insanlığın özellikle ülkemizin nifak tohumlarıdır. dinsiz birinden uzak durmak gerek har her saniye her naneyi yiyebilecek kapasiteyi sahip tiplerdir. gerçekten çok yazık..
benim içinde bulunuyor olabileceğim gruptur. dinsiz ve ateist sözlükte aynı şekilde tanımlanmaz zaten ve ben kendimi ateist olarak görmüyorum. Allah var, islam hak din, Hz. Muhammed hak peygamber ama namaz kılmamakla dinsizmişim. dahası iman ile küfürden birini tercih etmeyen yahut orta yol isteyenler de "münafık" addediliyor. ben de böyle biriyim fikirlerim değişmezse en azından şu anlık.
Kendimi artık dinsiz olarak tanımlamamayı düşünüyorum. Kendimi bir insan olarak tanımlamayı düşünüyorum.
Dinlere inanmayan kimse. Allah baba bir çarpar, bir de yer çarpar! Herkes akıllı olacak!
Dini inancı olmayan yani Tanrı'ya ve dine inanmayan anlamına geliyor yani ateist gibi bir şey.
toplum içinde 7 / 24 küfür yiyen tiplerdir. gerçekten çok yazık..
Dinlere ve vahiye inanmayan, yeryüzünde yazılıp söylenen her şeyin insan kelamı olduğuna inanan, materyalist-olgucu dünya görüşlü kimse. Yeryüzünde çatışma ve savaşların iki ana nedeninden biri olan * bir olguyu reddeden kimse.
tanısalar severler. ben hiçbir dinsizin bilinçli insanlar tarafından yaftalandığını görmedim.