bugün

eşek cennetine giderler.
(bkz: tabiyet)

kendisi götte duran orkiddir.
dinsizlik sevgi değildir. aynı zamanda bir dine inanan her insanda iyi değildir. yani insan gibi insan olmanın dinle alakası yoktur.
Karşılarına geçip çerez çıtlatırken nihohahah diye güleceğim kafirlerdir. Evet ben o ara cennette olacağım kafam raad yani.
ayıp olmasında bunu söylemek; benimdir.
iyiyi nasıl tanımladıklarını merak ettiğim insanlar. Neyi baz aldıklarını muhtemelen kendileri de bilmez.

edit: En basit felsefi soruya bile tahammülünüz yok. Sadece ahlaki kaynağınızı sordum, ancak eksi vermekle yetindiniz. Tebrikler.
hakka ve hakikate denk düşen iyilik insanın kendine yaptığı iyiliktir. kendine hayrı olmayanın başkasına hayrı dokunmaz.

bu pencereden bakıldığında iyi olduğu zannına kapılan dinsiz insanlar olarak tercüme edilebilir.
iyi insan kötü insan tek ayrım bu olmalı.
on numara beş yıldız insandır da..
herşeyin gibi aman onun da çakmasına denk gelmeyin..
ha çakma dinli ha çakma ateist..
mutlak değerin ters yönlerinde olmak dışında aynılar..
Var olduklarınan inanın artık. Şu dünyada tanığım en naif en güzel gönüllü insanlardan biri olan bir insan benim icin bunun kanıtı. Dindar gecinen herkesten daha cok itimat ederim.
Farkında olmadan yönlendirilip davranışlarının yönetildiği Baskıcı dayatmalar olmaksızın, basmakalıp öğretilerin gri gölgesinden uzaklaşabilmiş özgün insanlardır.

Özetle mayası iyi insanlardır.