bugün

Gece yolculuğu yaptığınız için başınıza gelendir.
Yaz mevsiminde bile sıcak olmayan hava.
görsel
aklımı çeldin kardeşim. Şuan her an yarın asker arkadaşımı ziyarete gitmeye karar verebilirim.
vallahi olurdu. Yolculuk yapmak güzel lan. Bayat çay iyi giderdi yanında.
an itibariyle hissetmek istenen soğuktur.

güzel olmaz mıydı şimdi alakasız bir şehrin dandik dundik tesisinde titreye titreye sigara içmek?
söyleyin ulan.
Antalya'dan konya'ya giderken üşüyenler de varmış. Bu, sivas ve ötesine gece yolculuk yapmış olanlara hakarettir.
yav adamlara diyoruz ki böyle özel bir soğuk yok. ekşici uydurması.
dinlenme tesisi soğuksa o bölge soğuktur. tesis naapsın ama yok illa dinlenme tesisi soğuğu diyecekler ya.
ha bir de sıcacık arabadan çıkıyosun 32 derece otobüs. sen 10 dereceye insen bile soğuk gelir.
göt değil bok dondurur.
izmir'den dersime giderken Sivas Güründe yazın ortasında donmuştum.
göt kesen soğukları olarak kayıtlara geçmiştir.
Öncelikli olarak dinlenme tesisi soğu yerken derinlere dalıp hayatı sorgulamaya ihtiyacım var. Daha sonra da elinde hortumla otobüse su tutan muavine bakıp bayat çaydan bir yudum almaya.
Arabayı girişten uzağa park ettiyseniz bir anlık insem mi inmesem mi kararsızlığı, gidilecek istikamettekilere alınacak bir kutu vasat hediye, bayat çay, kasiyerle flört, penceresi illaki açık ya da kırık tuvalette titreyerek işeme ve buğulu camlarıyla yuva gibi görünen arabaya dönüş ile beraber insanı huzura kavuşturan anlar yaşatır.
Efendim geçenlerde yaptığım bir yolculukta bir dinlenme tesisine girdik. Tabii ki de hava çok soğuktu. Yine de fırsattan istifade abdest alayım dedim. Tesisin sahipleri pintiymiş galiba ki abdest alma yerine sıcak su koymamışlar. Hem soğuk hava hem de soğuk su ile abdest derken kemiklerime kadar donmuşum.
içilen bir bardak acı çay bile tatlı gelir.

soğuk ve şehirler arası otobüslerde vazgeçtim çocuk olmaktan misali biraz.
Otobüsten inmem asla bu soğuk var diye. Güzel götlü kadın görürsem inerim ama.
dinlenme tesisi soğukluğu büyüktür kutup soğukluğu
not : klavyede bazı yerler çalışmıyor büyüktür simgesini yapamıyorum olsun eğhonomi çoğk iyi yiğenim.
otobüsün orta kapısından inerken dışardan alınan ilk nefeste, önce burun deliklerinin hemen üst kısmında hissedilen keskin havayı hisseder, daha sonrasında ise soğuk asfalt ve otobüs tekeri kokusu alır insan. daha sonra da hemen alın ve yanaklarda hissedilir aynı hisler. yüzde oluşmaya başlayan gerginlik sizin oraya ait olmadığınıza dair güzel bir emaredir.
kısa kollu giysen buz gibi montla falan takılsan kan ter içinde kalırsın öyle bir ilginçtir.
sigara içmeye insem değer mi değmez mi soğuğudur. insanı bi düşündürüyor.
iliklere kadar üşütür. Evet.
Afyon dinleme tesisleri yazın bile soğuktur. Çünkü afyon insanı soğuktur.
efendim, gerçekten var böyle bişiy.

allah allah neden ama?
Soğuk olan dinlenme tesisi değil, soğuk olan coğrafya ve sıcak olan otobüsler.
Nerede yarak kürek yerler var oraya dinlenme tesisi yapmışlar durum bu.