bugün

bu kadar uyduruk denilen bir şeye inanan insanların inanmayanlardan fazla olduğu gerçeğiyle çürüyen iddiadır. dinler yalan bile olsa o kadar da kolay çürütülecek uydurukluktan uzaktırlar. toplumsal dengelere bakılması ile bazı dinlerde varlığı iddia edilen denge durumu birebir örtüşmektedir.
tanrıların arabaları adlı kitaptan fazlaca etkilenmiş birinin sözleridir.
uydurma olsalar bile bunun kanıtlanması ve inananlara kabul ettirilmesinin bir inançsıza ne kazandıracağı sorusunu akla getiren durumdur. ama baba çözmüştür olayı, yüzbinlerce yıllık kavgayı kafasında halletmiştir ve bunun rahatlığıyla sallar durur.

(bkz: sen neymişsin be abi)
(bkz: cahil olmanın dayanılmaz hafifliği)
arapların aptal olduklarını iddia edersin, islamın arapların dini olduğunu zırvalar durursun, sonra da koskoca insanlığın din ile frenlendiği gibi asılsız bir iddia ortaya atarsın. sonra bu beğenmediğin arapların; 1500 yıl önce 15 asır sonrasının insanlarını dizginleyecek sistem bulduğunu iddia edersin. buna kim inanır==> "kadir inanır"
bunca millet dinler olduğu halde uydurdukları birçok şeye inanırken, dinin olmadığı bir dünyada da elbet inanacak bir şeyler bulurlardı...

din insanlara hayatı belirli bir sistem içerisinde onları dizginleyerek, sapıklığa düşmemeleri için verilmiş bir kurallar bütünüdür... karşılığında mükafat olarak da yine sizin uydurma diyebileceğiniz ve hayal dahi edemeyeceğiniz hediyeler sunulmaktadır(birçok dinde cennet ve cehennem vardır)... din insanları frenlemez zira dinler insanların ferah ve huzur içinde yaşamaları için getirilmiştir...

uydurma olur olmadığını ya ölümü bekleyip göreceğiz ya da az biraz düşünüp, birazcık da okuyarak dünyanın kuruluşundan beri olan olayları içimize sindirerek bir çözümleme yapıp karar vereceğiz... ve en sonunda hepimiz (benim dini inancıma göre) o verdiğimiz karara göre sonsuzluğa adım atacağız...

uydur ma mı? ben cehennem gibi bir varsayımdan korktuğum için allaha inanıyorum sen ise inanmıyorsun ve diyorsun ki ya yoksa? yoksa ben hayatı sistemli ve huzur içinde geçirmiş olurum sen de zevk ve sefahat içinde... peki ya varsa aynı şekilde geçirdiğimiz 60-70 yıllık bir hayatın cezasını ölümün bile öldürüldüğü gerçek yerde cehennem ateşi içinde geçirmeye hazır mısın?

bu ihtimal bile insanın kanını dondurabiliyor değil mi? ha senin kanın donmuyorsa elbet yine karşılaşırız...
(bkz: haşa de ulan)
(bkz: dinin uydurma olmasının uydurma olması).
gercek sozcugunun anlam ve agirliginin bile farkinda olmadan pervasizca ortaya atilmis hezeyan kirintisi.
(okuyunuz:tanrı yanılgısı)*
din uydurmadir bu aciktir ama esas enteresan olan hala insanlarin inaniyor olmasi tam bir skandaldir.