bugün

Kafada türban, altta jartiyer.
Mini etekli fotoğrafının altına ayet yazarak paylaşan çok geri zekalı arkadaşımın yaptığı iştir.
insanlara kendi kara düşüncelerini hâdis adı altında aktaran insanlardır.
(bkz: ateş seni çağırıyor) dediğimde burger king'e çağrı sanan, çoğunlukla akpli diye tabir edilen insan modeli davranışı.

çomarların yiyemediğini bunlar yiyip, çomarları gazlıyor.
Türkiye nüfusunun aşağı yukarı 3 de 1 i bu kafada insanlardan oluşur.
Vergiden kaçıran ama internette hayırlı cumalar resimleri gönderenlerin yaptıkları iştir.
özellikle ramazan ayında, oruç tuttuklarını belli etmek için her şeyi yaparlar.
bunlara daha evvel fetocu diyorduk

böyle genizle gırtlak arasından garip bir ses tonuyla sürekli dini konuşan
ama özel hayatında din ve diyanetle alakası olamayan it oğlu it güruhu toplaşmışlardı

bunları belediye zehirledi

kalanlar akabeye iltihak eyledi.

git bak bir tane dine uygun işini görürsen bize de söyle. o derece. din din din. amin.
yeşil parkayla kurt işareti yapmaya benzerdir, yapmayın.
Geçen çok yakın bir erkek arkadaşımın telefonu elimde. Sınavda çıkabilecek sorulara bakıyorum galerisinden. Yanlışlıkla birkaç fotoğrafa maruz kaldım. Bizim ortak tanıdığımız (türbanlı) bir kadının memeleri ve birkaç hali daha. ilk olarak arkadaşıma kızdım. Kızdan ne tarz isteklerde bulundun diye. Çocuk mesajları okuttu ben utandım kız adına. Çocuğa resmen çıplak fotoğraflarını atıp tahrik etmeyi deniyor.

Bu durumun ahlaki boyutu, etik olup olmaması beni asla ilgilendirmiyor. Herkes kendi doğrularıyla yaşayıp kendi pisliğinde boğulur. Benim için önemli olan tek şey; o kafasına taktığı örtünün hakkını verememesi.

Tamamıyla rezillik.

Bir müslüman gibi yaşamak adına takıyorsun ama elin oğluna oranı buranı açıyorsun. Bu ne orospuluk derler adama.

O yüzden çok okuyup kalbinde hissetmeden bu işlerin yapılmasını da doğru bulmuyorum. Bilmeyen anlamayan biri için dinden soğutan olaylar bunlar. Gülhane parkının adının çıkması gibi.

Neyse, tanımam etmem. Bol günahlar.
Kaç yıldır dindar bi şahısdır dediğimiz ama asılda öyle olmayan ve hala dindarmış gibi gözüken vatan haini fetullah gülen.
görsel