bugün

bazı dindarlar olarak düzeltmek istiyorum.

bu insanlar gece yatıp bu ateistlerin allahsız oldukları için nasıl kedi kesip dilenci tekmeleyebileceklerini düşünürler. nasılsa ceza görmeyeceklerine inandıkları için her türlü şerefsizliği nasıl yaptıklarını düşünüp içten içe sinir olur. iki sorum var bu insanlara:

1- gerçekten kedi kesip dilenci tekmelememenin nedeni allah'ın emretmiş olması veya cehennem azabı mı?

2- neden kimse mesela ateistlerin her türlü yolsuzluğu, hırsızlığı, adam kayırmayı yapacağını düşünmez?
bunun cevabını ben vereyim: çünkü bu suçlar zaten yapılıyordur "osmanlı'nın torunları" tarafından.
mesela torpil o kadar yaygındır ki çoğu insan bir saniye düşünmez bile "ulan ben kul hakkı yiyorum diye". insanlar torpil yaptırdıkları için utanmıyor bile, aksine hava atıyor.

anlayacağınız bunlar zaten kapılmış.
görsel
eğer kuranda kedi kesin yazsaydı kaç müslüman kedi kesmezdi buna da bakmak lazım bu bir.
ikincisi katil olmamak için illaki bir tanrı gerekmez. ayrıca bu gün bütün dindarları bir yere toplayın.
ama en sağlamlarını, en kalitelerini, kuralları kaldırın ve suç oranlarına bakın.
aşırı derecede suç olacaktır.
bu durumda bize dinin değil, devletin suçu önlediğini gösterir ki,
zaten şu an devletin tankı olamasa, yasaları kimse takmaz suç işlerdi.
yani bu durum çok farklı bir şeydir.
yoldan çıkmış, rüzgarda savrulan yaprak tanesi gibi bakarlar. Ayrıca bir an önce dine mensup ettirilmeli diye düşünürler. Konuşma esnasında "vallahi, hay allah " gibi terimler kullanırsan, içinde Hala allah inancı varmış zannederler.
ölürken hepsi kelime-i şahadet getirip müslüman oluyormuş.
bir dindarın bakış açısı neden bir ateistin umrunda olsun ki?
yok yani alt tarafı bir dindar o, kabul ediyorum biraz narsitçe oldu.