bugün

merak edilen mühim bir sorunsaldır.

din elden gidecek korkusuyla yıllarca atatürk ve atatürkçü düşmanı yetişen bireyler hala dinin gittiğini görememişlerdir.
''gitti bile'' diye cevap verilesi sorunsal. çevremde gördüğüm kadarıyla en dindar ailelerin çocukları bile %100 ateist olmasa da dini pek umursamıyor ve pek de dindar sayılmazlar.

not: tekrar ediyorum; ''çevremde gördüğüm kadarıyla'' durum böyle. sizin çevrenizde böyle değilse bana sarmayın.
Kimse Türk Milletinden ne bu dini ne ezan sesini alamaz , aldırtmayız.
öyle pat diye gitmeyeceği kesindir. biraz, dinini tam anlamıyla kavrayamayanlar, biraz da "dindarlık yobazlıktır" diyenelr yüzünden yavaş yavaş gidiyor zaten. sizler "örtünmek nedir yea? bu devirde kaldı mı allah aşkına? araplar gibi, o ne öyle..." dedikçe, onarı ötekileştirdikçe o birazcık cahil kişiler yüzünden tesettür modası denilen bir şey çıktı ortaya. dar kot üzeri başörtüsü örtünenler, başörtü yerine şal kullananlar, bunu hintli erkekler gibi boynuna, başının üstüne sarık gibi dolayan kadınlar türedi hep.
eskiden saygı vardı, varmış. bakın "saygı, incelik" diyorum, "zorunluluk" değil. ramazan boyunca öyle "amaaan ben tutumuyorum. ramazandan bana ne? ben bayram tatiline bakarım" diyenler olduğu için artık ramazan ruhu da tükendi toplumumuzda. bunlar en göz<e çarpan örnekleri mesela...
Din duruyorda , insanlık elden gidiyor..
hala elden gitmediği için, elden gidecek korkusuyla yaşamaya devam eden akapelilerin her gün kendilerine sordukları sorudur.
gittiğini göremeyen şakirt cümlesi.

islamiyet, müslümanlık bu mudur amk ? bu mu ?
Gaybten bir ses: sana mı sorcaz.
Acıdır ama Yakındır bu kadar islamiyet düşmanıyla çok bile dayandı müslümanlık .
hiçbir zaman elden gitmeyecek,

evet, biliyorum gitmesini çok istiyorsunuz ancak gidecek olan tek şey sizsiniz, o da cehenneme.