bugün

'' Gayrimüslimlerle beraber çalışıyorum aynı tabaktan yemek yersem günah olur mu? '' tarzı sorulardır.insanlarımızın kendi dinleri hakkındaki cahilliklerini ortaya koyar.
%99u müslüman ülke yalanlarını ayan beyan ifşa eder.

not:Bu soruları soran ve sorma ihtiyacı hisseden insanların muhafazakar hassasiyetleri olduğu gerçeğide ortada.Ben şahsen gidipte sormam hem akıl var mantık var.Hemde imam hatip mezunu bir herifin vereceği akla pek ihtiyacım olmadığını düşünmemden.
Bugün izlediğim, Mustafa Karataş hocaya hristiyan bir ermeni kadının sorduğu "ben bu topraklarda yaşadığım için iki yıldır müslümanlarla beraber oruç tutuyorum, acaba yasak mı" sorusunun ardından, müslümanların bu kadının saygısı ve yaklaşımı sebebiyle bir kez daha düşünüp gözden geçirmeleri gereken saçma sorulardır.
"Yabancı bir kadınla evlensem günah olur mu?" gibi popo korkusunun uçkur düşkünlüğüne olan tutumunu ortaya çıkaran sorulardır.
-eşim hamile ve hristiyan ama ben müslümanım. Doğacak çocuğun dini ne olur?
Soruya bak amk yeni doğan bebeğin dini mi olur. Madem o kadar ince düşünüyorsun git müslümanla evlen.
bazen hakkaten ilginç olabilen sorular.

geçen gün mesela, bir kadın nihat hatipoğlu'na erkek kardeşimi öldüren adama hep beddua ediyorum, beddualarım kardeşimin ruhunu dara sokar mı, diye sordu. bir yandan gözleri dolarak...

oturdum hüngür hüngür ağladım. baya böyle, içime işledi o soru.

zor. insan olmak vicdanınla, nefretinle boğuşmak, kendini dizginlemek çok zor.
sevişmek sevap mıdır? nerde gördüm hatırlamıyorum ama soruldu.
Almanyada çalisiyorum, almanlardan gizli namaz kiliyorum günah olur mu ? (bkz: sik beyinli)
-hocam denize girince oruç bozulur mu?

+hayır. Ama deniz sana girerse bozulur.

Valla anlatacaksan böyle anlatacan insanlara. Diğer türlü yüzyıllar boyu bu soruları soran daimi kimseler olacak.

(bkz: cübbeli ahmet hoca)
kendi adıma sorduğum en ilginç soru; sanırım ilkokuldaydım kur an kursunda hocaya arapçada o/ö harfi olmadığını ömer, osman gibi isimlerin nasıl olduğunu sormuştum. Hoca da u ile yazıldığını -usman, umer- söylemişti.
hocam odama castin posteri asıyorum günah mı?
boy abdestiyle namaz kılınır mı? diye soran insan cahilliği abdestin özü temizlikse sen yıkandığında kirli olduğunumu düşünürsün saçmalık.
görsel
Türkiye'de sorulmayanlardır zira her sene aynı saçmalıkta birbirinin aynısı soruları soruyorlar. En ufak ilginç bir yanı da yok.
allah'ın indirdiği kitapta bulunan birşeyi gizleyerek onu birkaç para karşılığında satanlar var ya, onlar karınlarına ateşten başka birşey indirmiyorlar. allah kıyamet günü onlarla konuşmaz ve kendilerini günahlardan arındırmaz. onları acı bir azap beklemektedir"

bakara 174

Laik kafa ile eğitilmiş, islam ı sosyal hayattan ve devletten uzak tutmuş, " ca ceylı cala cula cumbur leyli cap cup " mantığıyla Afyon verilmiş, cahil bırakılmış halkımızın sormuş olduğu üzücü sorulardır.