bugün

görsel
benim için pdf indirerek giderilen bir eksikliktir.
kitap okuyamayan değil de okumayan daha fakirdir benim gözümde.
Göndeririz kardeşim.
Yeter ki kitap isteyin.
"kitaplar çok pahalı, ortalama gelire sahip insanlar kitaba bütçe ayıramaz" demek istemiş arkadaşımız. buna katılıyorum. işte tam da burda devreye, okumayı ne kadar istediğiniz meselesi giriyor. kütüphanelerden, kitap kurdu arkadaşlardan temin edip okumak işte bu hevesle ilgili.
pdf'in çözüm olduğunu düşünmüyorum. ben elimde canlı kanlı bir nesne olmayınca okuyamıyorum şahsen. üstelik dönüp kütüphanemi karıştırmak isterim. ne düşünmüşüm, nerenin altını çizmişim, nasıl not almışım, geldiğim nokta ne gibi soruların cevabını almak isterim. bir kitaplar kaldı sanala düşmeyen onları da ayaklar altına almamak gerekiyor.

diğer konuya gelirsek, evet şuan bende aynı durumdayım. yıl boyu alıp okuyamadığım kitapları okuyordum. şuan tükenmek üzereler. bir liste çıkardım sanırım biraz kemeri sıkmak gerekiyor kitapları almak için. veya yeni bir burs.
benimdir bu. fakirlikten değil de gerçekten başka insanların yazdıkları ve fikirleri birileri için önemsiz olabiliyor.
Ucuz kitap almanın bildiğim 3 yöntemi var bilmeyen arkadaşlar belki yararlanır diye düşünüyorum.

-Örneğin istanbul için tüyap kitap fuarını bekleyebilirsiniz Kasımın başlarında oluyor bu fuar ve yayınevleri kitapları olduğundan daha ucuza satıyor ortalama bir fiyata orijinal ve sıfır kitaba sahip olursunuz hemde o mükemmel fuarın keyfini çıkarırsınız

-Örneğin kadıköy akmar pasajı gibi yerlerde korsan ya da 2. El kitapları ucuza bulabilirsiniz. Korsanı desteklemem ama benim gibi kitap alacak fazla paranız yoksa öğrenciyseniz falan bu yola başvurmak bence makul.

-Online kitap pazarlama sitelerinde (d&r, babil, idefix) bazen mükemmel indirimler oluyor. Bu imdirimleri takip edin çok ucuza alabilirsiniz kitapları. Fakat bunun dışında da kitapevlerinde 40 TL olan kitabı böyle sitelerde 30 TL gibi fiyatlara alırsınız muhtemelen. Kargo fiyatı konusununda da bazı günler bu siteler kargoları ücretsiz yapıyor ya da belli bi miktar alışveriş yaptığınızda örneğin 50-70 kargonuz yine ücretsiz geliyor.
Allahtan kitap okumayı sevmiyorum bu fakirlikle kim alacak.
Evet iste o benim. 60 tl verip kitap alacagim 1 ay sikinti cekicem 1 gunde okuyup kenara koyucam cok sikintili bi durum.
- "Ben çocukken fakirdim. iki kuruş elime geçince bunun bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydım, bu yaptıklarımın hiç birisini yapamazdım"

Mustafa Kemal atatürk
Kütüphaneden alırım kitaplarımı. paraya ne hacet
kütüphane benim için bir çözüm değil maalesef. kütüphaneden bir kitap okusam bile onu daha sonra almak istiyorum. 2. el güzel fikir ama kitap okumaya önem verilmeyen bu taraflarda fazla iyi bir seçenek değil.
ayrıca bir kere fırsatım olmuştu. bi kitap hakkında malumatım vardı ama almak hiç aklıma gelmemişti. bi an aklıma geldi ve sipariş ettim. muhteşem bir his.
fakirlik zor zanaat.
isteyene istediği zaman gönderirim. kargo bilgilerini göndermesi kâfi.
Bahane değildir. Kütüphaneler bunun için var. Ayrıca kitap kiralayan kitapçılar da var. Etiket fiyatı 20 lira olan kitabı 2 liraya 15 günlüğüne kiralar okurdum ben lise yıllarımda.
Kitap almak icin kyk kredisinin yatmasini beklemektir.