bugün

Yıllarca eğitim aldığımız ingilizce yetmiyor birçok yol da deneyen kardeşim hala istediği seviyeye ulaşamadı en sonunda Online Dil Okulunun kampanyasını gördük ziraat bankası ile ortak bir kampanya olmuş 3 ay boyunca ders görecek %60 indirim uygulanmış bir şekilde 9 taksitle ödeyeceğiz normal kursa da gitti birde Online olarak deneyecek bakalım çok fazla önerilmişti olumlu geri dönüt almayı düşünüyoruz.
yatkınlığınızın olduğu bir dilde deneyin şansınızı.

hep işe yarayacak dilleri öğrenin deniliyor lakin ki öyle de değildir.
ailede annem hariç herkes dil biliyor. en kötüsü benim herhangi bie eğitim almadım. öylesine girip hiç çalışmadan ydsden 50 aldım. türkçe düşünerek dil öğrenemezsiniz. verilen eğitimden kaynaklıdır.
Dil öğrenmek için istek lazım. Istek yoksa evet/hayırdan ileri gidemezsin.
Annem 50 yıla yakındır hollanda’da tek bildıği ja/nee. Ilk geldiği yıllarda dil öğrenmek için okula bile gitmiş ama kadında istek yok. O da olmayınca olmuyor.
Eksikliktir. Dil öğrenmenin en kolay yolu o dili hissetmek. Tabiki en kısa yol da oyunlardan geçiyor. Yeni nesil bebeler çok şanslı. Yaş geçince ne işe yarayacak yeni dil, nerede kullanacağım diye heves kaçıyor ama hevesiniz varsa öğrenin.
30 yillik yurt disi hayatim ve 3 yabanci dilimden sonra anladigim birsey var ki, dil ogrenememek diye birsey yok, gercek anlamda dil ogrenmek zorunda kalmamak diye birsey var cunku mecbur kalinca ske ske ogreniyor insan.
tabi dil ogrenmenin birkac puf noktasi var, onlarida bilmek lazim.
dilin formülünü cözmek lazim. türkce de formül farkli. farkli cümle yapisi ile karsilasinca mantik arama evresine gecince isler sarpa sariyor.
Herhangi bir ülkenin konuştuğu lisan'ı ögrenememe durumudur. Şayet dili bilinmeyen bir ülkeye gidilmesi halinde zor durumda kalınabilir.
tamamen maruz kalmakla alakalı olduğunu düşünüyorum.
Öğretecek varsa ne güzel. Bana bir dil öğretene dil sonrası maaş farkımın %10 unu veririm.
Lehçe öğrenmeyi deneyebilirler. En yakını Kırım Tatarcası, Gagauzca, Azerbaycanca. Bunlardan birini öğrendikten sonra duvarınız yıkılmış olur ve yabancı bir dil öğrenmeyi deneyebilirsiniz.