bugün

iştah kesen, bağırsakları aşırı çalıştıran, tatlı isteğini körelten ilaç.

yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve bunların hiçbiri gerçekleşmedi. tiroidlerim hiç çalışmadığı için tiroid ilacı da kullanıyorum aynı zamanda umarım tiroidler çalıştıkça kilolar da gidecektir. yani inşallah.
Bugün itibariyle ile başlayacağım ilaç. Doktorum yeni teşhis konulan diabet hastalığına karşı bu ilacı verdi.
ilk hafta aksamlari yarım ikinci hafta sabah akşam yarım diye gitgide dozu artacakmış.
yan etkilerini merak etmekteyim. kullananların yardımını bekliyorum.
efendim genlerimizden bize miras insülin direnci kalmış. bu, diabet hastası olmanın bir tık öncesi. ben direnç mirenç anlamam göt göbek bağlarım kimse karışmasın dersem eğer, bir süre sonra rahmetli babamın kullandığı insülin iğnelerine adım atmam içten bile değil. doktar hanım ilk bir hafta sabah 500 akşam 500 mg şeklinde başlattı ilaca.

Bu arada insülin düzene girdiğinden kilo da veriliyormuş. sözlük gelişmeleri buradan yazarım.
Diabetten önceki son çıkış olarak kullanmaya başladığım ilaç.
Yan etkilerini çok yoğun yaşıyorum ve bu beni sıkıntıya sokuyor. Şöyle ki; müthiş bir mide bulantısı ancak sadece yemeklere karşı değil, insanlara karşı bir bulantı. Kimi görsem konuşsam midem bulanıyor. Depresyondaymışım etkisi yarattı ve sanki dünyam karardı.
Perişan bir vaziyetteyim, sabah 1000mg akşam 1000mg olarak kullanıyorum.
b12 emilimini bozduğu için b12 eksikliğine sebep olacak oral antidiyabetik ilaç.

etken maddesi metformindir.
insülin direnci için kullanmaya başladık bakalım.hayırlısı.

Edityy: acayip karın ağrısı yapıyor.
diyabet hastalarının kullandığı tablet şeklinde ilaç. zayıflamak içinde kullanıldığı için sgk tarafından karşılanmadığı söyleniyor.
Yataktan 3tür tuvalete kaldıran ilaç. insulin direnci tedavisinde kullanılıyor ve beyin uyuşturuyor. Böyle ilacın ben...