bugün

liseli ergenler yüzünden soğuduğumuz şarkı.
harika bir şarkı olmasına rağmen fazlasıyla suyu çıkarılmış model şarkısı.
ilk çıktığında dinlenebilirlik düzeyinde olan gitgide geyiği döndürülen şarkı.
artık bir arkadaşım da elime değip, ardından değmesin ellerimiiiz demesin yahu.o espri nasıl bir beynin ürünüdür azizim?sanki lirik dans yapıyoruz anasını satayım.elini çektikten sonra karşıya hüzünlü hüzünlü bakmalar falan.ya bi yörü git allasen.bak yine sinirlendim.*
belki ellerini yıkamamış olabilirsin,
değmesin ayaklarımız belki ayakların kokuyor olabilir, şeklinde rezil edilen şarkı.
(bkz: et ete değmeli)
herkese göre güzel bir şarkı galiba. ve fakat gerçekten hissederek ve yaşayarak veya yaşamış olarak eşlik etmek zor bu şarkıya.

yaşamayana allah yaşatmasın. bitmesin hikayeniz.
Biz hiç beceremedik sevmeyi de terketmeyi de. Cümlesi ile alır götürür.
Sahi 1-2 ay öncesine kadar çok dinlerdim bu şarkıyı. Her yerde çalmasaydı suyu çıkmasaydı güzel şarkıydı.
akustik versiyonu ve tabii ki solisti fatma turgut'un alıp götüren performansıyla uçuran şarkı.
akustik versiyonu:

http://youtu.be/6sGmCtwena8
akustik versiyonu candır can. ama diğer masallar albümünde ki diğer şarkıları da o kadar iyi ki popüler oldu diye bunu sevmek zorunda değil kimse. (bkz: diğer masallar)
girişi in flames - dawn of a new day'i oldukça andırmaktadır. gitar tonu, ritm, melodi.
2 yıllık sevgilimden ayrıldığımız zaman (benden ayrıldığında) facebook'unda dolanıyordum bakıyordum acaba ne yazacak gibisinden. tabi bu şarkının ilk çıktığı zamanlardı, 1küsür yıl geçmiştir üstünden.

bir baktım, bu şarkıyı atmış ve üstüne de
''biz hiç beceremedik,
sevmeyi de, terketmeyi de.''
yazmıştı.

sevmem seni o yüzden model *
dipnot1: (bkz: kekemine/#12546002) hikayenin ayrıntısı.

dipnot2: http://www.youtube.com/watch?v=mRENamHKhLs (link atmayı bilmiyorum eğer becerememişsem affola.)
bu ablamız bu şarkıyı böyle söylemeye devam ederse korkudan kimsenin eli değmez kendilerine... ilaveten serzenişte bulunmasına gerek yok. *
not: şarkı güzeldir.
modelin dinlenebilen iki şarkısından biri. diğeri için (bkz: buzdan şato)
işte bir kez daha, durup karşında dediği anda düşüncelerimin başladığı şarkıdır, güzeldir.
bulusmasin bu gozler.
bir güzel model şarkısı.
bir ara Behzat ç.de duyduğumu hep iddia ettim, ama kimseyi inandıramadım.
aradım taradım bulamadım da.
ama duydum.
eminim. *
Model gurubunun en guzel sarkisidir.Ellerin degmemesi asktir.Eller degerse sevgi olur.Eller degmeden ayrilik olursa kara sevda olur.Eller deger yine ayrilik olursa yine ask olur.olay karisiktir.
lisede trigonometri çalışırken:

"Değmesinx'imiz, bu ne biçim cos böyle. Yine arcsinxleriz, unutulur tanxler. " şeklinde algıladığım şarkı.
--spoiler--
biz hiç beceremedik sevmeyi de terketmeyi de,
aşk dolu mısraların karşısında direnmeyi de.
--spoiler--

ve

--spoiler--
bitti mi hikayemiz, bu ne biçim son böyle?
değmez miydi sevgimiz, savaşıp direnmeye?
--spoiler--

bölümleri bizzat bana yazılmış gibi hissettiyor.
Modelin güzel bir şarkısı.
Elleri yagli cift soylemi. Hemen duygusallasip aglamayin.
degmeli bir gün doğarken güneş
o güzelim bahar yellerine.
Bitirdin hikayemizi gerçekten değmeyecek mi bir daha ellerimiz.