bugün

hat safalara ulaşabilen ve insanı yıpratan korku.
evin taşınması en büyük korku olabiliyor ama ne iyidir ki taşınırken evde olmamak büyük şans.

veya iş ciddiye binip, odanın şeklini değiştirmek bile bir korku olabiliyor.(saç kesilmesi de mesela).

ama olay aslında mevcut durumdan, farklı bir boyuta geçme korkusudur.örnekler saçma belki, ama özü de bu.
sizin bakış açınız ve size olan bakış açıları değişimden etkilenir. değişimin kendisinden korkmak değil, gelecekten korkmaktır belki de. zaman sizin için dün nasılsa bugün de öyle olmalı, yarın da öyle olmalı anlamını taşıyabilir.
geçmişe çok bağlanmaktan kaynaklanan bir şeydir.
değişimden korkuyorum konfora o kadar bağlandım ki, artık yeni bir şey olsun istemiyorum aslında istiyorum ama o yeni bir şeyden sonra pişmanlık duymamdan korkuyorum.
ne tür bir değişim olduğuna bağlı. bununla ilgili dün de bir entry girmiştim yani iş değiştirmek isteyenlerin sayısı 2022'ye göre azalmış. kişisel gelişim videolarına kanmamak lazım. konforunu bir daha yakalayamazsa ne olacak. yine de tercih meselesi. çok paran varsa villanı bile satıp daha güzel bir yerden villa alabilirsin ama bunun için de para lazım. iş değiştirdiğinde yeni işin daha iyi de olabilir ama daha kötü de olabilir. ayrıca sözleşme de oluyordur muhtemelen. işinden memnunsan mesela bence iş değiştirmek saçma.
ne konuda olduğuna göre de değişebilir mesela daha önce şehir dışına çok az çıkıp artık bir sürü ülke gezen insanlar olabilir dünyada.
güncel Önemli Başlıklar