bugün

Herkesi öve öve bitiremediği, benim ise 6. bölümden sonra bir daha izlemediğim dizidir. Arkadaş o başrol oyuncusu ne kadar itici öyle? Ayrıca duygusu olmayan jönmü olurmuş, nerde işin romantizmi?
seri katilin hayatını anlatan dizidir.
beğenerek ardı ardına izledim bölümlerini ancak her nekadar dilim varmasa da ellerim yazmak isteme de. dexter için yolu sonu çoktan gelmeliydi. üstelik bazı cinayetlerde katilin telefonunun takibi yapılsa olay çözülebilecekken farklı yollardan gidilmektedir.
oluk oluk samimiyetsizlik akan dizi. insanlar ne buluyor anlamadım. altı üstü bir katilin hayatı, sapık zevkleri, takıntıları. başka zaman hastaneye yatırıp tedavi edilmesi gerekirken, adeta insanlar örnek alsın diye filme aktarılıyor.
" hepimiz kendimize kurallar koyarız. kişiliğimizi tanımlamaya yardımcı olan şey , bu kurallardır. o kuralları yıktığımız zaman , kendimizi kaybedip bilmediğimiz biri haline gelme tehlikesiyle karşılaşırız.
deb kim artık? ben kimim? bu bir başlangıç mı? yoksa sonun başlangıcı mı ? "

dexter*
ilk sezonu fevkalade gerilim dolu dizi.
Lakin ikinci sezon da ne yapacaklarını şaşırmış senaristler.
Yönetmeni konusunda da bir şey demek istiyorum: güzelim senaryoyu sikmekten vazgeç piç herif!

Not: daha yeni başladım izlemeye. iş bu entry sürekli güncellenecektir.
biraz önce 7x12 izledim. beklediğim tarzda bir final oldu. ama artık dex'in gözümde ki karizması çok az da olsa azaldı. nerede o soğukkanlı seri katilimiz. ne zaman birine aşık olsa ergenler gibi davranmaya başlıyor. yapma dexter seviyoruz seni kendine gel.
Bu arada deb sen ne güzel bir şeysin ya kedi canını senin.
1. ve 2. sezonu iyidi 3. sezonda biraz sıçtıysada 4. ve hatta 5. sezonunda çok iyi konumuna çıkmış dizidir.
peki bu diziyi bu kadar ünlü yapan ne? vay efendim kötüleri öldüren, devletin cezalandıramadığını cezalandıran halk kahramanı. iyi bir baba. kaslı bir erkek. hepsi iyi hoş da , bunlardan daha önemli bir şey var. oda dexter morgan ın ateist olup arada sırada hıristiyanlarla taşak geçmesi. ülkemizdeki ateist tayfayı oldukça memnun etmiştir bu dizi.
irlandalı bebek bakıcısının rahibe ikonunu kaldırıp bi köşeye atması , hatta bakıcıya - bu heykelciğin bizi aydınlattığı yok be anam - minvalinden giydirmeleri bizim ateist kadroda sevinçle karşılandı. hatta ne o adamın ismi. hani şu ispanyolca konuşan batista mı nedir. dexter morgan a allahı anlatmaya çalışmıştı. allah sözle anlatılmaz hissedilmesi gerekir demişti. kelimelerim yetersiz kalıyor anlatamıyorum derken dexter morgan da içses olarak '' allah saçma bi şeydir de ondan anlatamıyorsun '' demişti.
uvv beybi! eminim ateistler o sahneyi tekrar tekrar izlemiştir.
hele o 6. sezona nedemeli. sezon tamamen din üzerine kurulmuş. tanrı ile iletişim kurduğunu iddia eden sapık bir profösör ve onun yardımcı sapık bir adam. ikiside kafayı yemiş. kıyametle alakaşı bişeyler zırvalayıp milleti öldürüyorlar. ne için? e tabikide allah için. adamın karnına yılan doldurup dikiyorlar. neden? çünkü allaha inanıyorlar. başka bir adamın kafasını kesip cansız mankenin üzerine koyuyor, sonrada ata bindirip ibret-i alem için tüm miami sokaklarında gezdiriyorlar. peki bu ne içindi? evet evet... doğru bildiniz. tamamen allah için. sonra bir garson kızı kaçırıp yine hunharca öldürüyorlar. testere filminden araklanmış bi sahne gibi. işte bunların hepsi allah için. isa için. kutsal ruh için.
yine devam edecek olursak yukarıdaki olaylara paralel başka bir olay gerçekleşiyor. o da iyi kalpli hristiyan bir adamın insanlara iyilik yapması. hapçıları esrarkeşleri günahtan çekip alan iyi bir adam. hemde zenci. peki ona ne oluyor. oda silahlı saldırı sonucu ölüyor. yani iyi hıristiyanın başı bile boktan kurtulmuyor.

işte iddia ediyorum. bu dizinin bu kadar çok izlenmesinin sebebi kesinlikle başı boş gezen bi kazmaya sap olamamış ateist tayfanın internet alemini domine etmesidir. ha film güzel mi? eh! iyidir elbette. bi prison break midir. bence değildir. son tahlilde bu diziyi diğer dizilerden ayırt eden ve çok izlenmesini sağlayan en büyük özellik budur.
8.sezonunu merakla beklediğim dizi.
7.sezon final sahnesi ile yine bizi bizden alan dizi olmuştur.

--spoiler--
''hepimiz kendimize bazı kurallar koyarız. kişiliğimizi tanımlamaya yardımcı olan şey, bu kurallardır. o kuralları yıktığımız zaman kendimizi kaybedip bilmediğimiz biri haline gelme tehlikesiyle karşılaşırız. deb kim artık? ben kimim? bu bir başlangıç mı? yoksa sonun başlangıcı mı?''
--spoiler--
takipçileri için 8.sezonu merakla beklenen polisiye dizi.
annesi keş, üvey babası annesini bafiliyor, debra önüne gelene veriyor, abisi manyak psikopat... dexter katil olmasında kim olsun.

yorumu yeterlı olacak dizi.
Sevilen seri katil. SuÇlayamadığımız, kızamadığımız katil.
--spoiler--
4.sezon 1. bölümü bitirdim yeni bu sezon sevimli katilimiz babacık rolünde çıkıyor karşımıza- bebişi çok tatlı ayrıca- yalnız bir hayli uykusuz ve yorgun ki bu hali beni bile yordu bu saatte(!) ne yani onca kötü adam dışardayken ergenliğe adım atan astor, sürekli mızıldayan bebişi ve azgın karısıyla mı uğraşacak ? bu halini hiç sevmedim tabi 3. sezondan sonra -çok kötüydü- daha eğlenceli olacağa benziyor.

--spoiler--
her bölümü ayrı heyecan taşıyan ve "tonight the night again and again" sözüyle kendine hasta eden hayali karakter.
--spoiler--

4.sezon bitti oha diyorum yuh diyorum ağzım açık hala muhteşem bi finaldi
--spoiler--
dexter ve rita evlilik hazırlığı yaparken rita hatunun dexter'a düğüne katılacakların listesini hazırlayacağım sen kimleri çağıracaksın sorusuna dexter'ın aklına sadece debra'nın gelmesi bu abimizin ne kadar sevimli olduğunu gösteriyor.

ayrıca o debra'nın vermediği kimse kalmadı ama tek istediği şey şevkat o da olur bir gnü inşallah, maşallah. amin.
yayınlanan son bölümünde debra'nın laguerta'nın öldürdüğü dizi.

--spoiler--
şok eden dizi.
--spoiler--
8.sezonda artık dexterin kimliğinin tamamen ortaya çıkmasını umduğum dizi ayrıca son sezon olabilir.
son sezonu ile ekranlara gelecek dizi, başlama tarihi merak konusu.
ya debra allahım kedi canını senin nasıl bi güzelsin lan ya da bana mı öyle geliyor.kime desem ' bu mu lan güzel ' diyor. hakkatten öyle mi bilmiyorum ama bana göre çok güzelsin lan kedi canını senin. neyse sakinim.
dün gece itibariyle 6.sezonuna geçtiğim muhteşem dizi. ulan 2 gündür uyku uyuyamıyorum , dersleri kaçırıyorum bu dizi yüzünden. her bölüm farklı ve sıkmayan bir heyecan. ne dizileri bıraktım 2.sezonunda**** ama bunu bırakamıyorum. dexter morgan artık aileden birisi gibi oldu lan.
2006 da yayın hayatına başlayan, michael c hall un (bkz: dexter morgan) rölüyle devleştiği 30 haziranda başlayacak olan final sezonuyla aramızdan ayrılacak dizidir.
http://tvline.com/2013/03...s-video-laguerta-tribute/
8.sezonu ekim gibi yayımlanması yüksektir.
8.sezonu 30 haziranda başlayacaktır.
güncel Önemli Başlıklar