bugün

istanbul için söylemek gerekirse 2-3 aydır hiç bir randevu alınamıyor.
eskiden 15 gün sonrasına alabiliyorduk, artık o da imkansız. vatandaş acilen tedavi edilmesi gereken hastalıkları için internet başında randevu alabilme savaşı veriyor ama nafile.

sanki devlet, vatandaşı özel hastaneye göndermek için çalışıyor.
insan ister istemez düşünüyor, özel medipol hastanelerinin sahibini sağlık bakanı yapmak nasıl bir mantıktır ?

editto: şimdi çıkıp biri "90lordo oçoro bolo gorolmoyordo. hostonolordo bonkomotlor vor orodon foş olop oyno gon mooyono oloboloyorson." diyen aktrollere dese ki, ulan şerefini siktiğmin dalyrrağı madem öyle al bakalım istanbul'dan randevu ben gideyim dese mesela, o annesi belli ama babası belli olmayan aktrol yediği küfürle oturup kalır. bunu diyen çıkabilir mesela dikkatli olmak lazım.
90larda içeri bile girilmiyordu. Hastanelerde bankomatlar var oradan fiş alıp aynı gün muayene olabiliyorsun. Ama yok tabi siz bir koğuşta 8 hastanın yattığı, içerisi bok kokan hastaneleri özlüyorsunuz.
Hasta olan bünyelerin iyice hasta olmasına vesile olacak elim olaydır.

Kısacası adamın mına kor!
90larda içeri girilebiliyordu gayet. ama sabah erkenden gidip sıraya girmek gerekiyordu. tek fark şimdiki gibi randevunun internetten alın(a)maması idi.

gören de devlet hastanelerini otel sanacak. istanbul çapaya gidin bakalım aynı serviste bir odada kaç kişi yatıyor? veya aynı doktor günde kaç hastaya bakıyor.

randevu almadan giderseniz -acil hariç-zaten muayene olmanız imkansız atarken destekli atalım.

ha yeni yapılan hastanelerden konforlu olan var mı, pek ala var. servisine göre hatta. örneğin dahiliyeden randevu alınması mümkünken gastrodan - ileri ana bilimdalı olduğu için önce dahiliye size o servisten randevu alınması için yeşil alan bile verse- mümkün değil alamassınız randevu. alamadım oradan biliyorum.

sağlık hizmeti çok iyi masallarını yiyebilecek yaştakilere anlatın bir zahmet.
adamlar devrim yapti. randevu aliyorsunuz, randevu tarihinde hastaliginizi unutuyorsunuz.
3 erken olmadı mı ya
görsel
o yüzden özel hastanelere gitmek gerek.
ülkemizdeki doktorların şerro olması yüzündendir. bir doktorun “ben bu ülkede hizmet etmek istemiyorum” demesi çok absürt geliyor bana. insan sağlığının konu olduğu bir mesleği icra ediyorsan ve bu devletten 6 yıl eğitim almışsan elini kolunu sallayarak gidememelisin. devlet buna bir çözüm bulmalı ve tıp eğitimine başlarken, ülke sınırları içerisinde minimum 15 yıl çalışmalısın şeklinde taahhütname imzalatmalı diye düşünüyorum. illa gitmek isteyen de tazminat ödesin, kaçak giderlerse kefil gösterdiği kişiden alınsın tazminat. bu yapılırsa kontenjanı böyle hainlerin yerine bu ülkeye her şartta hizmet edecek birileri doldurur. doktorlardan hizmet almak benim en büyük hakkım. bir doktor mesleğiyle şantaj yapma hakkını hiçbir surette bulamamalıdır. zira konu insan sağlığı. para için bu işi yapanlar en hafif tabirle ahlaksızdır.