bugün

devlete her gittiğimde acaba benden önceki de aynı aletleri mi kullandı paranoyasını yaşıyorum. numara yandı mı giriyoruz anasını satayım ne ara temizleyecek? bu düşüncede özellikle etkili olan, diş doktorlarının senin suratına bakmadan iş yapıyor olması. ağzın b*k çukuruymuş gibi yaklaşıyorlar git üst katta film çektir gel diyorlar her seferinde. gidiyorsun otur bakalım diyor. hasta-doktor değil de despot dayakçı öğretmen-dayak yemekten uslanmayan öğrenci moduna geçiyorsun. ama özel dişçi öyle mi giriyorsun herkes bir güler yüzlü ortodontisti diş eti uzmanı ayrı bahar bahçe gelmiş gibi karşılıyor kapıdan. paketlenmiş ürünler açılıyor belli ki iyi dezenfekte edilmişler.. sana siz diye hitap ediyor. çıkışta karşılığını ödüyorsun o ayrı tabi.
Devlet dişçisinin alacağı versus. Özel de muayene ücreti, röntgen ücreti, diş çektirme ücreti cart curt diye geçirip faturayı getirdiklerinde görürsünüz bahar bahçeyi.
aslında doktorunuzu belirlerseniz devlet dişçisi alır ulus 100. yıl da bitane abla var hep ona giderim.
Devlet dişçisi inşaatçı gibi çalışır. Özeldeki diş mühendisi gibi çalışır.
diş macunu alır.
Ankara Üniversitesi diş hastanesine gidiyorum. Doktorların uzmanlığı her şeye yetiyor. Kalabalık, alet edevat eski, prosedür yorucu ama benim gibi kronik diş hastalığınız varsa ankara'da bunu çözebilecek 2-3 yerden biri burası. Öpe öpe gidiyorum. Çözdüler sağolsunlar.
Devlet dişçisi bir an önce git diye çeker ne var ne yok. Özel dişçi kurcalar da kurcalar. En son kanal tedavisine kadar gider iş.
Eğer devletteki özen gösterirse devletteki doktorun alacağını düşünüyorum çünkü devletteki hergün kaç tane ağız görüyor ve ben bu işlerde tecrübeye de inanan bir insanım ama dediğim gibi ilgilenmesi gerekiyor tecrübe iyidir ama salt bilgi aldığın bir röntgen de çok önemlidir . Tamamıyla işini bilen birisini bulmakla alakalı.
devlet dişçisi pişmanlıktır. kurtarılacak dişi çekerler, tam çürüğü oymazlar üstüne doldur gitsin. memur zihniyet mesai dolsun ayın 15 olsun misali. dolgun düşer. kalitesiz malzeme, ağzınızın içine salıncak kurup sallana sallana dışkılarlar. çocukken bir diş çektiler birde doldurdular.o psikolojiyi hala atlatamadım. adam dişi kırdı yetmedi, elini çenene daya dedi aldı çekici tornavidayı taş kırar gibi başladı vurmaya elinden kaçırdı az daha dilimin altından çıkacaktı. yine bir dolgu yaptılar neymiş uyuşturucu iğne kalmamış matkabı dayıyorda dayıyor hiç insan mı can acıyor mu sknde bile değil. elimle koltuğu sıkmaktan parçaladım. gözlerimden yaşlar sel. sonra doldurdu. ama hiçbir işime yaramadı dişi kaybettim. arkadaşımın yeni dişçi o bile itiraf ediyor. özelde yaptırdıklarımın hepsinden memnunum. devlettekinden birinden memnun oldum oda tanıdıktı.
Dişteki çürüğü hangisinin acele etmeden, ince ince, "tam" olarak temizleme ihtimali fazlaysa onun alacağı versus.
Herhangi bir üniversitenin diş hekimliği fakültesinin kazanacağı versus.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar