Genellikle samimilerin birbirine anlattığı pratik zekayla çözülebilecek olayların çoğunluğu. Depresyona sokuyor..
Bir soru. Gerçekten dert nedir? Aslında amacım benden daha kötü durumda olanları görüp ulan senin durumun ne ki kendine gel demek.
oyle bir zamandayiz ki...
yigit belli degil, mert belli degil.
herkes yarasina merhem ariyor.
dert belli degil, derman belli degil.
dert nedir? neden oluşur? gibi sorularla desteklenir.

beklenilen/beklenilmeyen ya da istenilen/itenilmeyen birşeyin belli imkanlar dahilinde oluşması/oluşamaması ve ona ulaşma/ulaşamama durumunda ortaya çıkan iç sıkıcı durum.
Penis gibi olandır. Herkes en büyüğü kendininki zanneder.
başımdan eksik olmayan.
siktir edilmesi gereken hede.
dermanı hep derdimiz de ararız...
Derman ( Allah c.c ) şah damarından da yakınken...
Doğrudan bir derdin dolaylı telafisi olur mu?
devasının allah tarafından verileceğine dair içimizde büyük umutlar taşıdığımız sıkıntıdır.
Başımdan eksik olmayan hede. Yıllardır 2 büyük derdim var ki, git gide eriyip bitiyorum sözlük. Bir haftada 6 kilo verdiğimi bilirim üzüntüden.
Hayatı zedeleyen lanet şey. Eskiden ne iyiydim ben. Her yerden üzerime geldiler. Hayat Girdap gibi olmaya başladı.
Penis gibiymiş, herkese kendininki büyük gelirmiş.
dert yarrak gibidir. En büyüğü sende sanırsın..
Derman aradım derdime, derdim bana derman imiş.
Yaşar kemal'in romanlarında beddua anlamında kullanılan söz. Şöyle ki: birine kızdığınızda ona "dert" diye bağırırsınız. Karşı taraf da size "karnına" şeklinde cevap verir. Çukurova'da halk arasında yaygın bir söyleyiştir.
her servet ayrı bir dert.
derler ki;
allah önce dertleri cansız varlıklara vermiş. Dağlara denizlere vermiş.Dağlar denizler dile gelmiş allah ım bizi kurtar diye. Sonra insanlara vermiş ama insanlar gamsuz olduğu için unutum,dalga geçip hayatlarına bi şekilde devam etmiş.
insanı halden hale sokan kültür şoku yaşatandır. bowie dinleyip şarap içerken bi anda mustafa keserle rakı içer hale gelebilirsiniz çünkü dert sahibisinizdir.
Çile ile eş anlamlı bir kelime. Evet.
"Ama en kötüsü, unutulmuş olmaları ve bunu bilmeleriydi."
görsel
Hep bizi bulan s.k kafalı bir lanet. Evet.
dert dediğin misafirdir azizim, onuda iyi ağırlamak gerekir...
çük gibidir derler. herkes en büyüğünü kendisinde zanneder.
bitmeyendir..