bugün

huzur ve güven kelimesinin fiziksel karşılığıdır.
bir bardak demli çay hiç bu kadar çok şeyi anlatmamıştır bir anda.
kıymeti bilinmesi gereken bir andır... uzakta olunca çok özlersiniz böyle şeyleri. odanızın kapısına gelse gelse işi düşen ev arkadaşınız gelir.
Yarım saat sonra da meyve soyup getirdiğinde bütün zor konular tek tek anlaşılır.
Çay bahanedir. Asıl amaç gerçekten Ders çalışıp çalışmadığını görmektir. Ama gerçekten çok güzel bir şeydir.
anneye sıkı sıkı sarılıp öpme nedenidir. üşenmemiş bi de meyve soymuştur hatta.
Dikkatimi dağıtan hadise tam sorunun en can alıcı yerindeyken olur genelde ama kıyamam ki ben ona düsünmüş getirmiş yanağından öpmek düser bize de.
şeker annenin çocuğuna değer veren davranışıdır. o çayı yudumlarken insan bi hüzünlenir.
denizde boğulan bir insanı kurtarmaya gelen cankurtaran ile aynı şey.
eğer bu eylemin üzerinden on yıl kadar bir süre geçtiyse, insanın içini sızlatandır. insanoğlu neden bazı şeylerin değerini sonradan anlar ki?
ders çalışmayı zevkli hale getirecek şey çayınızdan bir yudum alıp ders çalışmak. en azından biraz daha çekilebilir yapıyor
evinizden hatta ülkenizden uzaktaysanız hüzünlü bir hayal olarak gelir önünüze. *
cennetin nerede olduğunu bir kez daha hatırlanmasına vesile olan müthiş bir andır.
Elleri öpülesi, bağrına basılası annedir. gerçi getirmese de aynı şekilde. anneler candır...
Bizim evde olmayandır. ben zaten kolay kolay ders çalışmam. çalışsam da annem içeriden "gel çayını al" diye bağırır.
eli ayağı öpülesi anadır.
Konsantrasyonum kaçtı deyip ders çalişmayi bırakma sebebi.
öğrenci evinde hiç bir zaman yaşayamayacağınız duygudur.
annemi diğer annelerden ayıran örneklerden bir tanesi. Iyi ki var.
bunun kahve, meyve, pasta getireni de vardır..
idealist annedir..
belki kendisi okumamıştır ancak oğlunun okuması için gereken her şeyi yapan annedir..
işte bu annelerden az kaldı az..
annem, annelerimiz. duygulandım.
(bkz: ana yüreği)
Mükemmel ötesi bir duygu.
colde vahanin ayagina gelmesi olayi. Annemi opmeli mi sarilmali mi diye dusundurtur.