bugün

Ders çalışmaya gerek olmadığında da vuku bulan şey.
Okul bitince de başka şeylere çalışmak zorunda olduğunu görmek yine her işin sonunun piçlikten geçtiğini anlamaktır.
yarın sınav var dün çalışıcaktım desem yeter.
Amaaaaan daha var sınavlara son gün çalışırım diyip koca bir dönemi tek günde hatmetmeye çalışmak..Dahi miyiz neyiz..
bir öğrencinin sorumluluklarını terk etmesi durumudur.

ders çalışmayan öğrencileri hayatım boyunca anlayamadım. ben kendimi bildim bileli ders çalışırım, çalışmak zorundayım. çünkü ailemin umutlarını boşa çıkarmamam gerek. ayrıca vatanımızın dersini çalışan, sorumluluklarını bilen akil öğrencilere ihtiyacı var. öyle kız peşinden koşup, orada burada gezip de vatansever olunmuyor işte. her şeyin bir bedeli var.
yapamadıkça yapmanın zorlaştığı eylemdir.
yapmadıkça daha da yapmanın zorlaştığı eylemdir.
şu an gerçekleştirdiğim eylemdir. cuma günü vize var ben fm oynuyorum. kaldım zaten neyse devam.
Tüm dönem yapmayıp sınavdan bir gün önce zar zor ezber yapıp sınavda mal gibi kalma durumudur. Allahtan bütler var.
üç gündür bugün çalışcam yarın çalışcam derken hiçbir şey yapmadığımdır. beş dakika mola vericem dedim iki saat geçti. Bu nasıl iş anlamadım.
17 senedir yaptığım eylem.
lisedeki kardeşlerimiz için "çalışmayın amk çalıştım kazandım ağzıma sıçtılar" dediğimdir. üniversitedeki arkadaşlar için "beter olun amk." dediğimdir.
ne kadar çabalsamda ısrarla beni yakalayan bi durumdur
(bkz: üniversiteye gidememek).
şu an hatta uzun zamandır içinde bulunduğum durumdur.
(bkz: 29 mart 2015 ders çalışmak istememem)
en cürretkar olduğum konudur.
üniversite öğrencilerinin en başarılı olduğu konudur.
an itibariyle içinde olduğum durumdur. salı gününe 2 tane vizem var ancak ben buralardayım.
maalesef şuanda yaptığım iş neyime güveniyorum bilmioyrum neden yapıyorum bilmiyorum. (bkz: bindik bi alamete gidiyoruz kıyamete)
(bkz: disziplin und ordnung)
(bkz: arbeit macht frei)
öğrenci insanının adrenalin bağımlısı olduğunun göstergesidir. piyangodan nasıl bir sınav programı çıkacağı belli olmadığından son dakikalarda ciddi sıçlardan kurtulma çabalarına delalettir. yapmayındır, etmeyindir.
zeki öğrencinin genellikle yaptığı iş...
özgürlükte doruktur, yoksa götlükte ossuruk muydu? karıştırdım bak.
mezuniyet sonrası gayet normal bir eylemdir. tam düşündüğünüz gibi gençler o dönemlerin değerini bilin benden söylemesi...
bu sürecin sonunda sağlam bir kampa girilecekse gönül rahatlığıyla yapılan eylemdir.