bugün

entry'ler (24)

captain jack sparrow

izlerken eğlenmekten kendimi alamadığım ender karakterlerden. her hali bir başka eğlenceli.

nazım hikmet ran

aşkı, kavgayı ve daha nicesini bu kadar iyi anlatan bir şair olabilir mi? bu mümkün mü? her zaman beni benden almıştır, candır.

uludağ sözlük ün zararları

ders çalışmak gerekirken burada pinekleyip, boş boş takılmaya sebebiyet verir.

dünyanın en büyük yalanları

ben aslında hiç öyle bir insan değilim.
bak yanlış anladın olay göründüğü gibi değil.

anneye sarılmak

şu anda en çok istediğim şey. kimse anne gibi değildir, olamaz.

sigara zammı yüzünden sigara kalitesini düşürmek

içicileri bayağı zor durumda bırakan bir olaydır. zira kendimden örnek verirsem fiyat arttıkça bendeki içme eğilimi artıyor.

laptop şarjının bitmesi

an itibariyle beni çileden çıkaran olaydır. hasta olmak elde değil çünkü hep en heyecanlı yerde biten bu şarj ne hikmetse.

havuzda tanga giyip dışarıda türban takan kız

hiç anlayamadığım insan tipidir. bir insan savunduğu ve inandığı şeylere göre hayatını düzenlemelidir. aksi durum çok yapmacık durmakta ve insanları irite etmektedir.

gösterge yapmak

101 denilen okey benzeri oyunda sürekli bizi zor durumda bırakan olay.

çukurova üniversitesi

halen okumakta olduğum üniversite. kampüsüyle beni büyüleyen, huzur veren bir üniversitedir. burada okumak bir ayrıcalıktır bana göre zira hem eğitimi hemde öğrenciye sunduğu kampüs hayatı diğer üniversitelerden çok üstündür.

hastası olunan sözler

yapacak hiç bir şeyim yoktu, yaşıyormuş gibi yapmaya karar verdim.

empati

insanın kendini karşısındakinin yerine koyma halidir. bir de böyle bir kitap var bunla alakalı olmayan. gerçekten müthiş ve adam fawer'a beni hayran bırakan kitaptır.

ttnet

müşteri temsilcilerinin müşterileri oyaladığı firmadır. son zamanlar olan bağlantı kopmaları insanı huzursuz etmiyor değil doğrusu.

gossip girl

mükemmel olduğu söylenen ve benim daha izlemediğim dizidir.

ders çalışmamak

an itibariyle içinde olduğum durumdur. salı gününe 2 tane vizem var ancak ben buralardayım.

pet şişeye evden su doldurup spora giden insan

cebini düşünen ekonomik, ama bu tarz tutumlarla zengin olamayacak insandır.

elinde iphone la kahrolsun kapitalizm diyen insan

şaşırmış insandır. ne yaptığını, neyi düşündüğünü, neyi savunduğunu bilmeyen, kim ne derse peşinden giden insandır.

aman yavrum kürtlerden uzak dur

pek hoş görünmese bile çoğu zaman anneye hak vermeyi gerektiren bir söylemdir. yaşanmışlıklar bu uyarıyı gerektirir.

en iyi koreografiyi fenerbahçe lilerin yapması

bir kadın olarak ben bile gülmüş bulunmaktayım. ama fenerin iyi oynadığını kabullenmek gerekir. mümkünse diğerini çelik halatlarla yapmalılar.

unutulmaz roman karakterleri

anna karenina hiç unutulmaz bir de raskolnikov var tabii.