bugün

insanın uzaklaşmak isteyip "yarın yaparım yahu..." demesiyle kendisini mutlu ettiği, e tabii olarak ders çalışma vakti geldiğinde tekrar ertelediği, kısacası verdiği doğal tepkidir.
vicdanınızın sürekli ötmesine sebep olan hadisedir..
bugün başaramazsak da hayallerimizi yarınlara bıraktık.
aynı dersi seneye tekrar alıp sindire sindire öğrenmekle sonuçlanabilecek hadise.
an itibariyle içinde bulunduğum durumdur. başlayacak olan vizelerin derslerini üçüncü kez almaktan olsa gerek feci halde bir rehavet içinde olmaktan çok, ders çalışmak zorunluluğu hissini de içime atmaktayım.
korkunç bir hastalıktır, önce ders çalışmayı ertelersin
sonra sabah çalan alarmı ertelersin...
en iyi ilacı hemen grup deli den bir yarın olmaz açıp dinlemek.
dinledikten sonra yarın olmaz hemen şimdi diyerek yerinden fırlıyorsun.
bir öğrenci refleksidir.
Sonu "boşver çalışmasam da olur" cümlesiyle biten eylem.
sınav zamamanı çalışırım diye başlayan , arkasından sınav gününe ,sınav gecesine ,hatta ve hatta sınav sabahına ertelenen sonra konuların devasal bir boyutta olması sonucu sadece okuyup girmeye karar verilen ,malesef okuma işlemi tammalanamayan ve bi daha ki sefere diye sonlanan bir kısır döngüdür.
vizeden alınan 30ları kurtaran 72leri nasıl alacağını kara kara düşündürmekle sonuçlanan eylem.
eğer kitap açık bir sınavsa ertelene ertelene "amannn sınavda çalışırım"a kadar yolu olan eylem. tasvip etmiyoruz o ayrı.
çoğunlukla geri kalmış ülkelerin öğrencilerinin yaptığı eylemdir.
dur bi yemek yiyim ders çalışırım.ya bi asılayım sonra çalışırım.lan hem cenabetim hem götüm terledi bi duş alayım harbiden bi çalışayım.Siktir et anasını satayım uyuyayım ben..