bugün

insanların samimiyetine güvenmeyen insandır.Bence haklıdır da.Çevrendeki en yakınlar bile belli bir yere kadar sizin yanınızdalar, bir süre sonra kişi kendi dertleri ile başbaşa kalır.
En yakınındakiler bile kendinin üzerinde tepinmeye başlar. Bu dünya insanlarla iletişim dünyası.
Çünkü en iyi dinleyici kendisidir. Tek dostu yine kendisidir. Çevresindeki onca umursamaz tiplere rağmen dinlemek isteyen ama sadece hatalarını arayan insanlara rağmen tek doğru kendisidir.

paylaştıkta ne oldu ? paylaştığımıza bin pişman olmadık mı..
kendinden baska kimsesi olmayan ve kimseye güvenmeyen insandir.
Dert haznesi o kadar derindir ki, inen dibini bulamaz,
Giren çıkamaz,
Bir gün patlarsa o hazne görürsün gününü! Yersin b..ku der durur kendi kendine. !

Buyrun benim. !
benimdir bu insan. vakti zamanında paylaştığımız dertler aleyhimize delil olarak kullanılınca lal oldu dilimiz. zayıf noktalarını göstermeyeceksin insana. duvarların dikenlerin sağlam olacak. bırak derdin kederinde senin olsun. derdini anlatıp dost üzeceğini mutluluğunu anlat düşman üzülsün.
acı eşiği yüksek insandır. kendii derdiyle başkalarını üzmek istemez. ama bu içerisinde baskılanmış biri oluşturuyorsa derhal paylaşmalıdır.
Ağlayacaksın. Liseli ergenler gibi ağlayacaksın, olay çıkaracaksın, arkadaşların senin için "kız ağlıyo geri zekalı" diyecekler. insanlar anlamıyor yoksa ne kadar acı çektiğini. Sen zorla göstermedikçe, dayandıkça üzerine gelmeye gelmeye devam edecekler. Öyle güçlü durmakla olmuyormuş, anladım.
Ölüm sebebi kanser olacak olan zat-ı muhteremdir. Konuş insanlarla dertleş dimi ama nerde. Hep kuytu bir köşede hep yalnız. Issız adam diyorlar yüzüne hemde alenen. Yada ben insan mı sevmiyorum nedir.
çoğu zaman paylaştığım için pişman oluyorum. ondan sonra olaylar daha bir çıkmaza giriyor ve bu beni hem daha fazla yoruyor hem de daha çok üzüyor.
" aman takma kafana " lafını duymaktan bıkmış insandır. sorunlar böyle çözülmez.
En nefret ettigim insan tipi.
ketum.
Sinsilige dogru gider.
Dert paylaşılınca maalesef derman bulunmuyor. Birilerine anlatacağına bir kağıda yazmak daha iyi hissettirir.
yine ne kadar da beni anlatmış bi başlık..

ya kime anlatayım? adam dedikodu arıyo, allah kolaylık versin karşiimm ^^ diyo. eeee ben yine dertli? sonucu değiştirmiyosa niye anlatayım ki?
sütten ağzı yanmış yoğurdu üfleyerek yiyiyor.
daha önce çok kez denemiştir ama faydasından çok zararını görmüştür.
bir kağıt, bir kalem yeter bu dünyada konuşup anlatacağından yersin genelde darbeyi. mutluluğun göze batar. derdin mutlu eder karşındakini anlatmak zaaflarını açık oynamaktır. hamlenin bilinirliği yüzünden kaybeden sen olursun.

al kalemi, kağıdı yaz. yazdıkça rahatlarsın. yazdıktan sonra o kağıdı saklaman sana bir şey kazandırmaz. çak kibriti yak ne varsa duman olsun. en mantıklı ve severek uyguladığım bir yöntemdir. konusmayın yazın, hayatınızı normalce yasayın.
https://youtu.be/jqswGp3r4cU

Söyleyemem derdimi kimseye
Derman, derman olmasin diye
Inleyen su kalbimin sesini
O yar, o yar duymasin diye

Sakladim göz yasimi
Vefasiz o yar, o yar
Görmesin diye

Söyleyemem derdimi kimseye
Derman, derman olmasin diye
Inleyen su kalbimin sesini
O yar, o yar duymasin diye

Sakladim göz yasimi
Vefasiz o yar, o yar
Görmesin diye.
Dibine kadar dertle dolmuş, dokunsan patlayacak insandır o. Biraz zorlasan belki de gözyaşlarıyla verecektir cevabını ama kim bilir belki de etrafında zorlayacak bir kişi bile yoktur.
Koz vermeyi sevmeyen insandır. Stratejik düşünür.
En doğrusunu yapan insandır.
Benim derdim kimseyi ilgilendirmez. Çünkü bir halta yaradığınız yok. Hmm hayırlısı canım ya lafını duymak için dökmek istemiyorum içimdekileri.
Yani açıkçası sizin boktan dertleriniz de beni ilgilendirmiyor.
insan bulamıyordur.
derdini anlatabilecek kadar türkçe fln bilmiyor da olabilir..

Anlayış göstermek gerekir..
yanlış düşüncedir.
mutluluklar paylaştıkça artar, hüzünler paylaştıkça azalır.
(bkz: derdini sikeyim butonu) etrafındakilere güveni olmayan adamdır.
Paylaşamayan kısmında yer almaktayım.