bugün

eğer problem ifade etme çetinliği ise insanlar tarafından aptal muamelesi görürsünüz. bunun altında da sizin değişmez olan mizacınız varsa siz de onlara ne kadar aptal olduklarını ifade etmelisiniz. o zaman da çok şöyle böylesin denir ama burada gereken tam olarak budur.

dışarıdaki insanların çoğu bencil, gamsız ve kaygısız. dolayısıyla şey geliyor aklıma "gel de öküze öküz olduğunu anlat!" ölçüsü. hayranıyım bu motivasyonun.

he eğer ki etrafta aynı dilden konuştuğunuz kimse yoksa ki en kötüsü de budur, kendinize aynı dilden konuştuğunuz insanlar bulun.
kötüdür.
Birine anlatacağınıza, bir yere yazın, ağlayın. Kesin çözüm. En az 2 ay kafanız rahat eder.
insanlar anlayışsız azizim. Kimse kimseyi anlamak istemiyor.
Benimdir. Artık uğraşmıyorum banane.
derdini anlatamayanın anlamadığı bir şey vardır; böyle durumlarda problem genelde derdini anlatamayandadır.
Bayan eczacıdan kondom almaya çalışan muhafazakar eylemi.
berbat bir durum. derdini anlatmayi isteyip de caresizlik icinde vazgecmek daha beter ya aslinda. insan onemsenmek istiyor.
denedin olmadı değil mi? anlatamadın derdini. insan insana derdini anlatamaz. dener ama beceremez, eline yüzüne bulaştırır. bir de bulaştırdığı ile kalır.
Derdimi kör kuyulara bağırdım, denize döktüm dalga alıp götürdü.
Kötüdür, çünkü hep içinize atarsınız ve içiniz de birikir. Dolduğunuz zamanda sallanmış kola şişesi gibi patlayacak yer ararsınız ve haketmeyen birisine patlarsınız.. o yüzden o duyguları bir şekilde tutmamak gerekir, anlatamıyorsanız yazın ya da ağlayın, bir şekilde zehirinizi akıtın..

(img:#1206447)
Derdimi anlatırken bi anda o derdi komikleştiririm ve dert dertlikten çıkar. Hıı cık kimik dimi cinim.
Anlatamama hastalığı var bende. Çünkü hiç kimsenin beni anlayamayacağını düşünürüm nedense.
için içini yer anlatamazsın. canından çok sevdiğin annen "oğlum ne oldu anlat hele" der anlatamazsın. koyarsın kafanı dizlerine için ağlar "boşver be annem" dersin. ananın gözünün önünde erir gidersin, haykırmak istersin ama olmaz.
Üst üste gelip, küçük bir yığın oluşturmuş dertleri karşınızdaki insana aktaramama hali.

Hiçbir zaman, sorunu olduğunda pat diye en yakın arkadaşına, ailesine veya sevgilisine içine döken insanlardan olmadım ve olamayacağım. iyi kötü ne yaşadıysam hepsini içime içime sıkıştırıp bir daha konusunu açmamak üzere kilit vurdum. Bazen o kadar can yakıcıydı ki kendim dahi o kilitleri açamayayım diye anahtarlarını çok uzaklara fırlattım. Ama zamanla kilitler eskiyip kendi kendilerine açılmanın bir yolunu buluyorlarmış.
Ne bileyim ben o zamanlarda ihtiyacım olan şeyin karşıma bir insan alıp iki kelam etmek olduğunu? Konuşmamışım ki daha önce, anlatmamışım kimseye derdimi tasamı. Eh tamam dedim, öyle olsun. Alayım birini karşıma dökeyim içimi. Bütün sıkışmış dertleri çıkartayım yerinden, gerekirse anahtarını karşımdakine vereyim. Kolay sandım. Değilmiş. Meğersem insanın derdi dilin ucuna gelmez, boğazına boğazına geri kaçarmış. Yutkunurmuş insan boğazına kaçan derdinden ama yine de anlatamazmış. Gülen konuşan dert anlatmaya gelince lâl olurmuş.

Ne yapayım? Anlatmadım bende. Yutkuna yutkuna geri gönderdim dertlerimi. Bir daha da boğazıma takılmasınlar diye bir soğuk su içtim üstlerine.
Hayatta en çok yaptığım, en çok sevdiğim ve de belki de en iyi yaptığım şey konuşmaktır. Ama insanlara kendimi anlatamadım.
Bir derttir.
Cem yılmaz'ı akıllara getirir.

- ingilizce biliyor musunuz?
+ heralde amk.
- seviye?
+ derdimi anlatacak kadar.
- derdin ne?
+ ingilizce bilmiyom.
içe atıp çeşitli hastalıklara yol açabilen durum. atmamak ve anlatmak gerek.
anlatacağın kişinin "o da bi şey mi bak bi de benim derdimi dinle" demesi suretiyle hevesinizin kaçmasıdır.
kime anlattığına göre değişir aslında. hep dediğimiz bu anlattığımın sana ne faydası olacak ki! çözebilecek misin, beni anlayabilecek misin? bazı dertlerini ulvi görenler böyle düşünür ama bazıları sadece anlatamaz, söyleyemez, çekinir bir şeylerden.sadece istedikleri kendi içlerine bir yolculuk, biraz yalnız kalmaktır. ama bunu izah ettiğiniz kişi biraz anlayışlı olmalıdır yoksa haliniz duman.
ne zaman seninle konuşmak istesem seni bulamadım şans bu ya ne zaman seni bulsam kendimi bulamadım...
türk insanının en temel problemlerinden. ve bu nedenledir bir çok şeyi olduğu gibi kabulü.
sıkıntıyı ifade edememek.
ya karşıdakinin anlamaması ya da kişinin kendini istediği gibi ifade edememesi durumudur.
sevdiğin kıza açılamamak gibi birşey.