bugün

entry'ler (183)

küfür etkisi yaratan ama küfür olamayan cümleler

(bkz: okumadım özet geç)

sayın demirtaşı cezaevinde ziyarete gidecegim

daha adaylığını açıkladığı konuşmasında hdp ile görüşlerinin bağdaşmadığını söyleyen adamı, sanki hdp'den aday olmuş gibi göstermek için önünü arkasını bilmeden alıntılanan, muharrem ince'ye ait cümle.
siz siz olun, birinin nasıl bir adam olduğuna seçim zamanı karar vermeyin.

sevgilisini kara kız diye seven erkek

yenge sarışın ise sıkıntı çıkarabilir.

ne mutlu türkiyeliyim diyene

bravo gerçekten de ırkçı değilmişsin bak türk yerine türkiyeli dedin ya, bütün sorunlar halloldu şu an meğer sihirli sözcükler bunlarmış dolar elli kuruş oldu bak şu an ülkece refaha eriştik sağol kardeş.

türkler ne işe yarar sorunsalı

devlet kurar ve bazı orospu evlatlarının bile aç karnını doyurur bu devlet kendi bünyesinde.

tabuta türkiye bayrağı sarmak

cenaze törenlerinde kimlerin tabutuna Türk Bayrağı örtüleceği 2983 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu ve 17 Mart 1985 tarih ve 18697
Sayılı
Türk Bayrağı Tüzüğü'ne göre hükme bağlanmıştır. hükme göre yalnız şehitler değil devlet adamları, devlet sanatçıları, milletvekilleri, hatta üstün hizmet madalyası almış vatandaşlar da yüz kızartıcı suç işlemedikleri taktirde cenaze töreninde bayrak ile örtülebilir.

türkiye bayrağı asılı araba

uslu bir çocuk olursanız şehir içinde de türk bayrağı asılı arabalar görebilirsiniz.

en çok israf edilen şeyler

gözyaşı belki.
sonra tükeniyor ağlayamıyorsunuz.

hdp eşittir pkk algısı

oluşum ne amına koyayım? eğer pkk'dan farklı olduğunu iddia ediyorsan pkklıdan farklı davranacaksın. zaten pkklılar da kendilerine oluşum diyorlardır muhtemelen.

hdpliyim ne sorununuz var

destekçisi oldğun ekibin kürtleri temsil ettiğine veya bu ülkede sadece -özellikle etnisiteye bağlı- belli bir kesime hitap ederek ederek ülkeye herhangi fayda sağlanabileceğine yürekten inanıyor musun?

paraya önem vermeyen kız

sevdiği çocukla üniversite yıllarında elde cepte kuruş para yokken evlenir, seviyoruz aşığız umrumuzda değil diyerek. sonra maddi sıkıntılar baş gösterince, kavgalar edilir, aileler de fişfikler falan. derken bir iki yıla kalmaz boşanma davasını açar çoğu. geçim derdi bu, boru değil.

anıtkabir in aylık giderleri

sıkıntı yok, reis sağolsun vergi fazlalarıyla gidip bizzat yatırıyormuş faturayı.

borderline personality disorder

gerçekten de ülkenin yarısının sahip olduğunu iddia ettiği hastalıktır. benim kişiliğim bozukmuş demenin havalı gözüktüğünü zannetmek belki bir çeşit ruh hastalığıdır ama arkadaşlar bordırlayn öyle bişi diil uyandırim.

(bkz: borderline kişilik bozukluğu)

stiletto

izmirli olduğunu görür görmez anladığım uludağ sözlük yazarı.

edit: lan mutfak bangosu yazmış adam, oradan anladım. niye eksilediniz picler :D

gelecek nesilin enes batur izliyor olması

her göz önünde olan şeyi toplumun tek tek her ferdine mal etme alışkanlığını şimdiki nesil ne izleyerek kazanmış olabilir acaba? şimdi bok attığınız o çocuklar da büyüyünce tıpkı böyle oturduğu yerden her şeye bok atan adamlar olacak. bütün toplumların geneli standart bir aptallığa sahiptir zaten kendine göre. aradan fırlayanlar iyi yerlere gelir. vallahi cavır gibi çocuklar var, çok da şeyapmamak lazım.

not: işbu entry hiç enes batur videosu izlememiş user tarafından atılmıştır.

cayır cayır bira içen cumhurbaşkanı adayı

"Kendi içmez, içeni kınamaya bayılır,
yüzünden aldatmaca, sahtekârlık yayılır.
Şarap içmiyor diye, kasılıp gezer ama,
yedikleri yanında şarap meze sayılır."

ömer hayyam.

6 mayıs 2018 akp nin seçim manifestosu

son 5 yıldır mitinglerde ne söyleniyorsa aynıları tekrar edilmiştir. tıpkı chp'nin 36. kurultayı'nda kılıçdaroğlu'nun yaptığı konuşma gibi bir saat boyunca kayda değer tek kelimenin edilmediği bayat bir konuşma yapılmıştır.

kütahya türküleri

(bkz: elif dedim)

sosyalistlerin güzel insanlar olmaları

sosyalistlikle bağlantısı olmadığını düşündüğüm önermedir. insanın içinde olmayan karşına çıkmazmış. eline bir şey geçecek olsa, oradan bi çıkarı olsa sosyalisti de kapitalisti de narsisti de fetöcüsü de kuruturdu o gölü. iyi insanlar kim olursa olsun, neye hizmet ederse etsin iyi insandır.

1 hakkınız olsa türkiyeden kimleri gönderirsiniz

ben daha az masraflı olsun diye kendimi gönderirdim.