bugün

depresyona girmiş insanın inanamayacağı, mucize olarak göreceği şeydir. ama ne olursa olsun birgün depresyondan çıkılacaktır. biraz tortusu kalsa da depresyonlar insanları azami derecede olgunlaştırır.
kendini bulmasıdır, insanın; özüne dönmesidir...
happy ending...
yeniden dunyaya donmek.
her şeyin tekrar anlam kazanmaya başlamasıdır.
insanın altın bulmuştan fazla sevineceği olaydır. ama bir de ya tekrardan depresyona girersem telaşı da olabilir. şayet depresyondan çıkana kadar ilaç tedavisi gördüyseniz ilaçları hemen kesip zafer ilan etmeyiniz. bir süre daha devam etmekte fayda var.
(bkz: bir eşya olarak depresyon)
(bkz: babamın depresyonu var)
depresyona girmeye neden olan sebepleri yok etmekle oluşan olumlu süreçtir.
şayet, eğlenceli bir şarkıya ritim tuttuğunuzu ve ona iştirak ettiğinizi farkettiyseniz, işte o anda çıkmışsınızdır depresyondan.
Depresif dönemleri atlanlara tavsiyem asla o günleri hatırlatacak şeylerle ilişkide olmayın. Bu bir giysi olabilir, insan, mekan, müzik veya kitap olabilir. Geçenlerde yağmurluğumu giydim. Tüm depresif yürüyüş, spor ve kafa dağıtmalarda üstümdeydi. Depresyondayken derdiniz güzel olmak olmuyor zaten vasat hissediyorsunuz bu durumda her yürüyüşte aynı ceketi giymek gayet normal. Her neyse geçenlerde giydiğimde çok depresif ve enerjisiz hissettim ve asla onu gitmeyeceğim dedim. Az önce karıştırdığım müzikler beni boktan Anlara götürdü. Bu durumlar insanı çok düşürüyor. Bu yüzden o günleri hatırlatacak olanlardan uzak durmak gerekir.
Bir gün başaracağımdır.