bugün

''Delice gülünen videolara kimsenin gülmemesiyle göt olmak'' olacaktı başlık. lakin malumunuz.

Evet sevgili dostlar, bu hikayedeki göt benim.

birkaç gündür hafızamda dönüp duran o zaman nasılsın kod adlı efsane video, bir dönem birçoklarının makara malzemesi olmuş, kitleleri güldürmüştü. gereksiz tartışmaları en olmadık anında bu sözle sonlandırdık, hepimize feyiz verdiği aşikar.

işyerinde cumartesi gününün verdiği rahatlıkla, ilgili videoyu çevremdeki keşfedemeyen birkaç kişiye izlettirdim. Ama ölesiye gülerek, kahkaha halinde mutlaka izlenilesi diye servis etmişim.

Neyse ahali toplandı, açtık petek dinçöz'ün arım balım peteğim'de yaşanan o tarihi anı. Popstar mehtap ve yine neydüğü belirsüz bir ismin, yayında yaşadığı trajikomik sahneyi izlemeye koyulduk. Bilen bilir gayet hararetli ve ciddi bir sinir harbiyle tartışırken bu iki isim, erkek kahramanımız alaturka mehtapa gırtlaktan gelen bir güçle o zaman nasılsan! Çıkışıyla üzerine yürür. Bu spontene gelişim, izleyici de filmi koparır. Ben bu olaya ağız, göt ve türevlerini de içine katarak ruhumla gülerken, izlettiğim tayfa ''bu mudur?'' dercesine bön bön bakakaldılar. işte o an içim acıdı, ruhum onulmaz yaralara gark oldu. Resmen gücendim. ''Hiç mi?'' dedim. ''Hiç!'' dediler.

Gözümden bir damla yaş süzüldü. gülmekten değildi. Beni kimse anlamıyor hissinden.

(akabinde ruh halime sesleniş.)
-o zaman nasılsan?
-göt gibiyim. yen mi!
pis durumdur, o gün artık berbat geçer.