bugün

Aysoununu zor getiren maaşlı bir çalışan olarak çok sık yaşadığım bir olaydır.
artık alıştığım ve vay anasını geleceği gördüm yine dediğim saçma sapan bir şey.
başıma çokça gelen ben bunu daha öncede yaşamıştım denilen durum.
aynı olayı tekrar yaşamıştım denilen durumdur. az önce karagül dizisinin yeni bölüm olduğu halde repliklerini biliyordum. (bkz: nirvanaya ulaşmak)
biraz önce başıma gelmiş ilginç hadisedir.

iyi geceler sözlük başlığına bir entry girdim ve bir an bunu önceden 2 defa daha yaptığımı hatırladım. hem de aynı şekilde.

belki cidden yapmışımdır diyordum ki cinler adam mıdır başlığını gördüm ve evet anlaşılan dejavu yaşıyordum.

dejavunun bilimsel açıklaması beyindeki bir fonksiyonun hata yapması, görüntüyü geç kaydetmesi ve sonucunda iki kez kaydetmesi gibi şeylerdir.
dejavu yaşanır diye biliyorum.
Bu sıralar oldukça başıma gelendir.

Artık rahatsız olmaya başladım.
Daha önce hiç girmedigim bir internet sitesini bile ilk defa girdiğimde hatırlıyorum ilk defa gittiğim bir yeri bile sanki daha önce görmüş gibiyim ilk defa tanıştığım bir insanın bile suratı tanıdık geliyor geçen hafta rüyamda başıma gelen olay o hafta içinde başıma geldi yeter lan bu ne. Heyecanı kalmadı hicbiseyin bi salın beni.
Bugün başıma geldi daha.
Dün gece rüyamda gördüğüm yabancı kişileri, bugün görüp konuştum. Hem de tam rüyamda gördüğüm mekanda ve ruyadaMDA ki konuşma diyaloglarimizla. Herşey aynıydı.
Tıpkı son durak filmi gibiydi.
Beynim bana oyun oynuyor.
aynı yerde 2 kez karşılaşmak buna örnektir.
diye bir şey yoktur aklınızın oyunu sadece.