bir beşiktaş'lı olarak kendi adıma teşekkür ettiğimdir.

inter'e o efsane golü atarken, chelsea'yi füzesiyle yıkarken, iampiyonlar liginde gol krallığına oynarken biz de yürekten alkışladık onu ve avrupa'da mücadele eden ay-yıldızlı takım fenerbahçe'yi.

beklenmedik anların, beklenmedik işlerin adamı.
güle güle.
görsel

Duygulanmamak elde değil.
yakın bi zamanda kendi hayatını anlatan bi kitap yazmasını bekliyorum.
muhtemel başlık da şöyle olur; 'içimdeki maradona'
Gösterişsiz bir kraldı, koyar geçer polemiğe girmezdi.
şampiyonlar liginde attığı goller sadece rakiplere girmemiş belli ki.

o zaman wesley nin juventus a attığı gol de tesadüf.

patates tarlasında auta giden top zemine çarpıp içeri girdi.

ne konuşuyorsun sikik.

görsel
yıllarca alex ile deivid'i kardeş sanıyordum *
brezilya'da birçok kimsesiz ve fakir çocuğa yardım eden ve yine birçok yardım kuruluşunda gönüllü olarak çalışan futbolcudur. sahada ise rakiple uğraşmaz, her zaman futbolunu oynamak ister. kısacası sahalarda görmek istediğimiz futbolculardandır.
2 nisan 2008 fenerbahce chelsea macinda çektiği şut, gol olmadan önce "ulan bilmem ne çocuğu ordan şut mu çekilir" diye bağırmak üzere olan kitleyi fenâ susturmuş topçu. öyle ki gol sevinci bile birkaç saniye rötarlı yaşanmıştır izleyenler tarafından.

edit: kendi kalesine edu'dan çok daha şık gol atıyor. tam köşeye o biçim.
fenerbahçe takımının alex, semih, gökhan gönül ve lugano ile birlikte avrupa standartlarına uygun beş futbolcusundan biri.

herhangi bir anda skor tabelasını rahatlıkla değiştirme potansiyeli olan muhteşem futbolcu.
fenerbahçe'nin sporting'den transferi forvet oyuncusu.
fenerbahçe taraftarının en sevdiği futbolcudur. an itibariyle.
Kaltaksaray'a uzaktan sokup yengeç dansı yapmışlığı olan efsane.

Tesadüf diyenlerin kuyruk acısı bu yüzdendir. Tesadüf 1 olur, hadi 2 olsun, adamın şl attığı her gol ayrı jeneriklik. Şimdi siktir git.
fenerbahcenin mateja kezman dan sonraki 2nci transfer bombası. lakin bu transferler nicin sampiyonlar liginden elendikten sonra yapılır, yonetime sormak lazım.
fenerbahçemizin sporting lisbon'dan an itibari ile transfer ettiği brezilyali forvet. 1.80 boyunda 79 kilo.

hava toplarına hakim ve uzaktan çok isabetli şutları var. mesela bir örnek için;

http://www.youtube.com/watch?v=IS2YYBOdfik

dileriz fenerbahçe formasıyla da böyle gollere imza atacak, başarıdan başarıya koşacaktır.

2 yıl sonra gelen edit: 2 yıl içerisinde önce "kazma", sonra "kurtarıcı" damgası yiyen tek futbolcu kendisi olsa gerek. seviyoruz, o ayrı!
vasat topçu olduğu fikrinde ısrarcı olmama rağmen,büyük maçların da büyük topçusudur,buna hiçbir şüphe yok.

gol attığı maçlar;beşiktaş,galatasaray,trabzon,sevilla,deplasman moskova,inter,chelsea...

ayrıca uzaktan iyi şut atıyor.