hanefi için de bir yorum alalım. ama rakı içiyoruz biz.
(bkz: Herkesin normali kendine)
ağzının tadını bilmiyordur. falan bira mı kaldı bu devirde.
filan bira için artık. filan malt 1931.
arkadaşlar kim kiminle bira içiyorsa içsin.. böyle bir yazı ayrımcılıktır. kültürler başka kültürlere garip gelen hareketler yaparlar. bu onların yanlış sizin doğru olduğunuzu göstermez.. sizin davranışlarınız da onlar tarafından garip bulunabilir.. kaldı ki, her grupta farklı davranan kişiler bulunabilir. böyle suçlayıca biranlayış çocukluklarımızda olduğu gibi karşılıklı ithamlara götürür.
Dedeyle bira raki bunlar kotudur ama banane.
Eskiden dedeler torunlarının eline verirdi iç evladım büyüdün sen erkek adam içer diye oradan kalma bir alışkanlıktır.
benimdir.ama alevi dedeleri bu olayi hep yadırgarlar.Ama yapıyoruz işte naparsın
(bkz: falan filan inter milan)
başlığı adam gibi açmadığınız sürece böyle entry girmeye devam edeceğim.
tanım: falan filan ekolünden olan alevidir.
Meshebini bilmem,umursamam da insan olması önemlidir. ama babasıyla rakı içen kız arkadaşım oldu. Benden önce 12 kişi ile yatmış(öğrendiğim bu kadar) hadi bu da sorun değil diyelim baba kız rakı içmeyle ne alaka diyecek iken, babasının benim kızın kuzenine yavşadığını öğrendim, dumur olmuştum. Sadede gelelim. Baba kız rakı içecek genişlikte. Baba yeğenini sikmeye çalışıyor, içip sürekli arıyor (dayı-yeğen); kızın üzerinden benim bildiğim 12 kişi geçmiş. Annesi bizzat zatıhalime: biz geniş aileyiz sorun değil bizim için demiştir kızının durumu açısından. Yazıktır. Kadın kocasının yeğenine yavşadığını bilmiyordur. Üzüldüm. Bir erkek, kız kardeşinin kızını düzmeye çalışıyor ve bundan habersiz karısı kızımın 12 kişi ile yattığını biliyorum diyerek bana ahlaktan falan baya bahsediyor bildiğin. Yazık. Umarım kocasını öğrenmez. Amk içimizi dökdük lan bildiğin. Neyse içki aile de kötüdür biraderim. Bana göre kötüdür. Kızıyla içen adama gavat denir benim lugatımda. Ha sen yeğenini düzmeye çalış, Kızımı 12 kişi düzdü biz geniş aileyiz herşeyini bilirim kızımın de ahlaklı ol, ben bunları ayıpladığım için ahlaksız olayım? Ahlaksız olmak benim için büyük erdemdir o vakit. içki kötülüklerin anasıdır biraderim. Efkarlıyım mazur görün.
Babanin diger odalardan birinde anana kaymasindan daha ahlaklica olan durum.