bugün

sen mi yıkacaksın ebu cahilin torunu...
chp'ye yaptığı başvuru kabul edilmeyince islamcı olacağı tutan necip fazıl sözüdür.

islam'ın nuru, çaldığınız paralar, yaptığınız yolsuzluklar ise eğer.. sizde kalsın. biz karanlıkta yaşarız.
görsel
Biz 1500 senedir biliyoruz. Onlar boşa uğraşıyor.
benim dedem ateistti.
yılların saçma beylik sözü. internet sayesinde dinler yok olup gidiyor.
yok olan bir şey yok. internete bakarsan chp nin de 20 yıldır her seçimde iktidar olması lazım..
Neredeymiş o nur? Afganistan'da mı? Sarayda mı?
hezeyan içindeki komik yobaz sözü. Çağımız bilgi ve iletişim çağı olunca daha bilgiye ulaşma imkanına sahip yeni nesillerde dinsizlik gümbür gümbür yükseliyor.
Hristiyanlığın merkezi italyada halkın %80-90ı kendini dinsiz olarak tanımlarken kim takar senin nurunu.
Bediüzzaman Tiflis'te, Şeyh San'an Tepesinde etrafı temaşa ederken yanına bir Rus polisi gelir ve sorar:

"Niye böyle dikkat ediyorsun?"
Bediüzzaman der: "Medresemin plânını yapıyorum."

"Nerelisin?"

Bediüzzaman: Bitlisliyim."

Rus polisi: "Bu Tiflis''tir!"

Bediüzzaman: Bitlis, Tiflis, birbirinin kardeşidir."

Rus polisi: "Ne demek?"

Bediüzzaman: "Asya'da, âlem-i islâmda ÜÇ NUR, birbiri arkasından inkişafa başlıyor. Sizde birbiri üstünde ÜÇ ZULMET inkişafa başlayacaktır. Şu baskı ve zulüm perdesi yırtılacak, çekilecek. Ben de gelip burada medresemi yapacağım."

Rus polisi: "Heyhat! Şaşarım senin ümidine."

Bediüzzaman: "Ben de şaşarım senin aklına. Bu kışın devamına ihtimal verebilir misin? Her kışın bir baharı, her gecenin bir neharı (gündüz) vardır."

Rus polisi: "islâm parça parça olmuş."

Bediüzzaman: “Tahsile gitmişler. işte Hindistan, islâmın yetenekli bir çocuğudur; ingiliz lisesinde çalışıyor. Mısır, islâmın zeki bir evladıdır; ingiliz siyasel bilgiler fakültesinde ders alıyor. 
Kafkas ve Türkistan, islâmın iki bahadır oğullarıdır; Rus Harp okulunda talim ediyorlar. ilâ âhir...
Yahu, şu asilzade evlât, diplomalarını aldıktan sonra, herbiri bir kıt’a başına geçecek, muhteşem âdil pederleri olan islâmiyetin bayrağını âfâk-ı kemâlâtta dalgalandırmakla, kader-i Ezelînin nazarında, feleğin inadına, nev-i beşerdeki hikmet-i ezeliyenin sırrını ilân edecektir.
e olay islamın ruhunu söndürmek değil. şeriatın a*ına koymak afedersiniz. müslüman müslümanlığını bilsin! kimeye karışmasın! saygı değil mi bunun kurallarından biri? ben mi yanlış okumuşum kur'an'ı?
Gerizekalı aptal herif, kuranı okumuşmuş, kuranı okumuş kuranda ki hükümlere küfür ediyor, mal işte, şeriat islam hukukudur. Hukuktaki suç ve cezalar kuran kaynaklıdır.
Ya bu tiplere bayılıyorum gerçekten. Akp öncesi cami yolu bilmeyenler şimdi sosyal medya mecralarında hilafetin kılıcı gibi ahkam kesmiyorlar mı bir de…
Kuranı okuduğunu iddia eden müslüman yalan söylüyordur. Eğer gerçekten okumuş olsaydı ateist ya da deist olurdu.
mumlarla oynaşmayın. son derece tehlikelidir.
Söndüremedi mi?

Kompleks ve eziklik dolu ifadeler.
çoğunlukla üstad necip fazıl imzasıyla paylaşılan
''deden bile söndüremedi islam’ın nurunu,
sen mi söndüreceksin ebu cehil’in torunu?'' şiiri üstadın değil, şair nevzat karataşa'a aittir.
Lan de get.