bugün

Son yıllarda yetiştirdiğimiz en büyük düşünürün aysun kayacı olduğunu anlamamıza vesile olmuştur. Gerçi Ben ilk söylediğinde de hak vermiştim ama şimdi o kadar belli ki söylediği şeyin doğruluğu.
görsel

doğru olandır. eşit değildir.
Bir Aysun kayacı sözüdür. Zamanında çok tepki toplamış fakat aslen doğrudur.
müjde ar gibi cevap gerektiren dandik söz:
-e, senin oyunla da profesörün oyu bir?
ülkeye götünü göstermekten başka bir şey yapmamış aysun kayacının müthiş bir tespiti. beklenmedik bir buluş ve kesinlikle bu adaletsizliğe bir çare bulunmalıdır haykırışı. sonuna kadar desteklediğimdir.

kuran bile bunu dile getirmiştir.
zumer 9 : De ki: "(Hiç) bilenle bilmeyen bir olur mu? Ancak ulûl'elbab (daimî zikir sahipleri) tezekkür eder."

islam bile bilenle bilmeyeni ayırmıştır, ikisi arasında bir eşitsizlik mevcuttur.
bunu soyleyen insan asiri kulturlu falan olsa eyvallah, cok guzel soz de; soyleyen aysun kayaci amk.
kendini nimetten sayan silikon dudak tespiti.
kibirli hıyar tespitidir .

(bkz: silme ulan silme)
doğru bir tespit.
çobanın hakkı yeniyor.
kendini ondan ustun goren sey nedir anlayamadim.
en son fikri alınacak kişi tarafından söylenmiş anlamsız sözdür.
akıllara demokrasinin anlamı acaba biliyor muyuz? sorusunu getirir. şuan gündemde de değildir bu.
sonuna kadar haklı. altına imzamı atıyorum. üç tane koyunu emanet etseler şahsen ben üç gün güdemem. adamlar kaç yüzlerce koyunu aylarca oradan oraya güdüyorlar. hayır, türkçesi fena olmayan bir çoban bulup devletin başına geçirsek şu anda yaşadığımız sıkıntıların onda birini yaşamayız diye tahmin ediyorum.
(bkz: demokrasi katil bir teoridir)
çok doğru bir tespit olduğunun altını çiziyorum.
Hatalı bir cümledir. Bunu deyip ardından eşitlik savunmayın fırıncı küreğiyle yapıştırırım.
aysun kayacıya hak vermiyorum.o karıyla aynı fikirde olamam.yanlış olan hiç bir fikrin arkasında olamam.
KADIN haklıymış diyecem dememek için kendimi zor tuttuğum söz.
doğru önermedir. nasıl bir olur? az akıllı düşünün.
az da olsa doğruluk payı olan önermedir.
doğru bir önermedir.dağdaki çobanin oyu daha değerlidir.
(bkz: bugün yine seni andık usta)
necip fazıl nam sarhoş, karaktersiz, kumarbaz, örtülü ödenek hırsızının sözüdür. o söyleyince iyi, manken söyleyince kötü...
zamanında çok tepki almasına rağmen bugün haklı çıkan söz. aynen öyle. burda dağdaki çobanı bi benzetme olarak alıyorum. okumayan sormayan sorgulamayan dünyadan bi haber insan olarak alıyorum. makarnaya kömüre seçme hakkını satanlar sözüm ona %50ler olarak alıyorum. bunlarla benim oyum bir olamaz.
Fakültedeki faşist kürtleri gördükçe uzaklaştığım görüş. işin okul okumakla olmadığı aileden gelen eğitimle olduğu çok açıktır.