bugün

AGNOSTiKTiR. AYRICA EVRiMiN ATEiSTLER TARAFINDAN iSTiSMAR EDiLMESiNE KARŞI ÇIKMIŞTIR. VE ŞU SÖZLERi SÖYLEMiŞTiR:
Bir insan hem Tanrı'ya hem de evrim fikrine inanabilir. Bundan şüphe edilmesi bana saçma geliyor.- DARWiN
Din ve bilimin birbirinden ayrı tutulmasını pek anlayamıyorum. Ama şundan eminim ki bu iki ekolün birbirine bu kadar acımasızca saldırması için hiçbir sebep yok. - DARWiN
En aykırı fikirleri savunduğum zamanlarda bile, Tanrı'nın varlığını inkar edecek bir ateist olmadım. -DARWiN
(bkz: Darwin namaz kılarken gözünden yaşlar akardı)
öldüğünde şehadet getirmiştir bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
agnostiktir... darwin gibi bilim önderleri çoğunlukla dinlerin hayal ürünü olduğunu savunmuş, tanrının var olabileceği ihtimalini yok saymamışlardır...
Ateistler, Darwin'i ateizmin babası olarak kabul etmediğinden ötürü pek bir anlamı olmayan sözlerdir.

Biraz düşünce.
(bkz: darwin cumaya giderdi)
ateist olduğu kesin.

allah çarpsın ateistim demiş biraz kitap okuyun.
evrim fikri darwinden önce atılmıştır doğru. ancak evrim fikrinin üzerine gidilmemiştir. akılsız bir doğanın nasıl akıllı sonuçlar doğuracağını açıklamak zor işti çünkü. bu insanlara mantıksız geliyordu.
darwin çıkıp penisini masaya vurarak doğal seçilim üzerinden bunu açıklamıştır. akılsız doğanın nasıl akıllı sonuçlar doğurduğu da aha bu teoride anlatılıyor.

ayrıca darwin in agnoistk mi ateist mi olduğu tartışmalıdır. her şeyden önce bilim insanıdır ve ne gördüyse onu yazmıştır. önemli olan da bu zaten.

saygıyla anıyoruz.