2. Sezon finaliyle hafif bir sıçış yaptılar sanki. Ne gereği vardı paralel verenleri falan işin içine katmaya. Tatında bırakamadı ibneler.
Bu diziye kotu diyenin zevkine tukureyim.
What we know is a drop, what we don’t know is an ocean.
dün akşam bitirdiğim efsane dizi. bence şu an piyasadaki en iyi dizi. cast seçimi ne öyle ayrıca nasıl başarılı nasıl. o adamların gerçek gençlikleri, oyunculardan daha az benziyodur
açık ara izlediğim en iyi dizi. got mot breaking bad falan getir götürünü yapar anca..
elinize kagit kalem alarak izlemeniz gereken dizi. bir ara bende o kadar karisti ki lan birinin gencligi iste deyip ustunde durmadim.

edit: elinize kagit kalem alin derken o cok karakterin olayin karmasik hale getirdigini soylemek istedim. havadan nem aliyonuz.
2.sezon finali şahsımca bok gibi olan dizi. genel anlamda yarattığı his, akış, müzikler çok güzeldir ama keşke 2.sezon 6.bölümden sonrasını çekmeselerdi.
--spoiler--

Charlotte’n kızı aslında annesiymiş, böyle bir sezon finali yapan dizi. Dizinin fanatiği olanlar da ortamlarda “bilmem ne paradoksu” der, kim bilecek dizinin saçma bittiğini.

--spoiler--
Çok yavaş ilerleyen, oyuncuların çok donuk olduğu ve fazlasıyla abartıldığını düşündüğüm dizidir. ilk sezonunu sırf meraktan bitirdim. 2. Sezonunu Sadece çok sıkılıp, izleyecek başka hiçbir şey bulamazsam izlerim.
Tepkileri çok yavan geliyor oyuncuların, sanki beklenen tepki o değil, adam geçmişe gidiyor hmm ben 1953teyim...
Her sezonunda beynimi mıncıklayan dizi.
Bu bildiğin deniz yıldızı amk. O onun akrabası, o onun sevgilisi. Herkes birbiri ile pompa falan.
Hannah bildiğin banu lan.
Deniz yıldızı senaristleri var işin içinde.
Efes birası.
bazı dizileri kostümleriyle, bazılarını diyaloglarıyla, bazılarınıysa melodisiyle hatırlarım. zaten bir yapım oyunculuklarıyla, müzikleriyle, hikayesiyle fark yaratır bana göre. fakat bu dizide ben bunlardan hiçbirini göremedim. on bölüm biterken ciddi boşluklar vardı zihnimde. dark; donuk bakışları, çıkmaz sokağa benzeyen hikayesi, daha önce başka bir dizide duyduğum jenerik müziğiyle bir sezon dayanabildiğim dizi oldu.
Predestination, memento, incendies kıvamında hepsini yalamışlığı olan bir dizi yapmışlar. Güzel olmuş 3.sezonu merakla bekliyoruz.
ikinci sezonun son bölümüyle beyin devrelerimi yakmama sebep olan dizi. hoş zaten ilk bölümünden itibaren farklı bir şey yaptığı yok. başrol de ise daha önceden LGBTi temalı center of my world filminde izlediğimiz (bkz: louis hofmann) için bile izlenmesi gereken bir film. tek yapmanız gereken beyin amcıklaması geçirmeyi göze almak. şayet dediğim gibi ikinci sezonun son bölümünde siz "vay be olaylara bak" derken aklınızı yitirdiğinizi fark edeceksiniz.

--spoiler--
düşünsenize kızınızın aslında anneniz olduğunu öğreniyorsunuz. düşünemediniz değil mi? polis memuremiz charlotte hanımın kızı elisabeth meğersem gelecek zamanda annesi charlotte'i doğurmuş. charlotte ise geçmiş zamana dönüp annesi elisabeth'i doğurmuş.
--spoiler--
senaristin ne yaşadığını çok merak ediyorum.
Almanlar işi çözmüş. En güzel diziler listemde birinciliğe oynuyor, müthiş bir kurgu. izlerken o zeka karşınızda kendimden geçiyorum.
Dark daha güzel cümleler hak ediyorsun ama beynimi yaktın kusura bakma, edebi yanım acı çekiyor şu an sayende.
stranger things isimli komedi diziyle alakası olmayan diğer bir netflix dizisi. lost'tan sonra teorilerde bulunacağım, hem de bunun almanca bir diziyle olacağı aklımın ucundan geçmezdi. dediğim gibi, dizi teorilerde bulunmanızı sağlıyor fakat kafa şişirmiyor. bölümler ilerledikçe kim kimdir, ne yapar eder öğreniyorsunuz. şayet işin içinde dinler tarihi ve felsefe yoksa araştırma yapacağınız bir şey de söz konusu değil. varsa da ben uğraşamam, zamanında lost'tan dilim fazlasıyla yandı. şu haliyle de bir araştırma gereği yok gibi.
kötü tarafı karakterleri ve oyuncuları ayırt etmesi yer yer zorlaşıyor, benim gibi haftada bir bölüm izliyorsanız kafa karışıklığı olabiliyor. oyunculuklar ise daha iyi olabilirdi.
bunun haricinde bir sıkıntı yok, çekim teknikleri , kurgu vs. hollywood'dan geri kalmıyor.
Yeni başladım.. The 100 den sonra 3. Dizim..

Bir oturuşta 3 bölüm attım fena çok fena.
allah bu dizinin belasını versin.
Gerçekten derdini anlatmak için o milyon tane zamana ne gerek vardı
ilk iki bölümü inanılmaz sıkıcı olan dizi. Onlarca tavsiye üzerine başladım ilk iki bölümü izlerken sıkıntıdan bırakacaktım ama 3. Bölümden sonra bayağı bayağı izlettirdi kendini. içerisinde hiç geçmemesine rağmen aslında baz aldığı görüş bence feynman'ın görüşü. Çünkü blok bir evren tasarımı üzerinden ilerliyor. Ayrıca bir dizide hiç güzel kız olmaz mı ya...
Spoiler nedir nasıl verilir?

Bu soruları akla getiren dizi.

Sen, anlat babako biz okumamamız gereken yerde gözümüzü kaparız.
birazdan başlayacağım netflix dizisi. umarım sarar.
Benim seveceğim iddia edilen dizi. Sonunda başlıyorum hadi bakalım.

Edit: iddialar fazlasıyla doğru çıktı.
Dizi çok ağır işliyor ve çok fazla karakter, çok fazla karakter ile karmaşık ilişkiler içinde o yüzden biraz zor sarar ama kötü dizi değil.