bugün

Tıp dilinde ne deniyor merak edilen.

20 tıpçı tatile gittik şimdi dönüş yolundayız. Baya iyi eğlendik içtik sıçtik neyse dediler ki voleybol oynayalım.
Abi insan güveniyor hani hepimiz tıpçıyız bir şeyler bilmemiz gerek voleybolda olacak sıkıntılardan değil mi lan?
Takımlar ayarlandı hepimiz baya amatör olduğumuzdan dönmeli oynamadık, herkes yerinde sabitti, servis atan belliydi amk daha ne diyeyim.
Boyuma sokayım ki bu boy her zaman başıma iş aştı arkadaş, karşıda bir tane ciddi ciddi voleybolcu varmış, herkes tıpçı değilmiş yani. 20 kişi gidince hepsini taniyamiyorsun onun bunun arkadaşı çıkıyor falan neyse abi dediler ki sen uzunsun öne geç, kızlara hava atacam ya geçtim öne başlayın lan dedim. Çatır çatır bloklar, bam bam smaclar... 20 - 15 gerideyiz ama. Bizde servis atan eleman servis atıp içeri girmiyor öyle bir kafaya sahip. Attı karşı takım servisi karşıladık götümüzle, ikinci pasta karşıya attılar topu ibneler lan yükseltin çakayım diyorum yok. Karşıya geçti hocam top nasıl sinirliyim kalmış şurda bir sayı niye sinirleniyorsun göt? Sanki 6 sayı atabiliriz gibi. Karşıda efso pas döndü sonda havaya attılar. Bu voleybolcu ipne yükseldi dedim ben buna çakarım, ulan mal kalmış şurda bir sayı zaten takımın umudu yok niye gaza gelirsin değil mi? Düşmem ile iiiaaaaaaah diye ses çıkarmam bir oldu. Adam topa öyle bir furdu ki bakın furdu diyorum bu vurmak değil, olamaz böyle bir şey. Sol el işaret parmağını komple kaplayan bir damar gördüm elimi sıkarken. Damar resmen derimden çıkmak istiyor o derece. Henüz ikinci sınıfı yeni bitirdiğimden ne bok oldu bilmiyorum ama orda 20 tipciyiz aq kimse bir bok bilmiyor. Hiaaaaa damar damar üstüne bindi yae dedim otele koşarken sıçarak koştum. Otelde de revir yokmuş aq fakirleri otele bak. 2 km yürüyüp eczaneye girdik tatil yeri ya prezervatif alanlar opusenler falan gırla. Benim elimi vermişler elime, krem bekliyorum. Eczacıya yasayacam mi diyorum, baya alkoloz durumu. Tıpçı olduğumu da söyledim adam kahkahayı bir bastı ki sorun ne abey diyorum gülüyor siklemiyor aq prezosu, ben mesleğimden ilk defa o gün utandım...
birkaç egzersiz ve kas gevşetici sürülerek ve istirahate geçilerek düzeltilebilecek durum. rahatına bak sen. ama tatilden sonra umarım bi uzmana uğramışsındır.
(bkz: tıp okuduğunu her yerde belli etmek)
entry burada.
(bkz: ben doktorum)

Damar bahane.
(bkz: geçen yine tıp okuyorum)
(bkz: Küfür edince mizah yaptığını sanmak)
niye bu kadar uzattığını anlamadığım anı.
özet:20 tıp öğrencisi voleybol oynarlarken bunun elinde damar damar üstüne binmiş.doktora gitmiş.doktor bunla dalga geçmiş.mesleğinden utanmış.
siz ibrahim tatlıses dinlerken yan tarafta çalan müslüm gürses şarkısıyle ikisinin karışması durumudur.
lisede bir arkadaşım bunu söylediği için bir hoca okul bitene kadar kızla bununla ilgili dalga geçti.
hâlâ neden dalga geçtiğini ve tüm sınıfın güldüğünü bilmiyorum. gerçi damar damar üstüne binmesinin ne olduğunu da bilmiyorum.
merak ettiğimi de sanmıyorum.
(bkz: klasik türk hastalıkları)
Binmez. Eskilerin hastalık tarifi olarak kalmış zihinde.
Bacak bacak üstüne atınca bir bacaktaki damarlar diğerinin üstüne pinmiş olur.
Halk tıbbında önemli bir yere sahip olan hastalık teşhisi.
hayat kalitesini inanılmaz düşüren bir olay ve adı da gerçekten bu.
eğer damar damar üstüne binip deh demediyse sorun yok. kolay atlatılır.
Bunun aslı damar damar üstüne pinmesidir.