papazlar yapıyor benim neyin eksik diye çocuk tacizciliğine de başlamış.

https://www.youtube.com/watch?v=pk_kWoy2Xqo
Kendini yüce bir ilah sanan dallamanın tekidir. Yüzlerce yıl tibetlileri zorla deli saçması efsanelerde , köleleri gibi yaşatmış, onları sömürmüş dallama budistlerdendir. Zavallı köylüleri, zincire bile vurmuştur bu itler.
görsel
Dalaylama. Evet.
görsel
görsel
efsane tespitleri olan mantıklı dindar. link

konuşma sonlarına doğru 'ben sadece tibet'in esenliği için endişeleniyorum' demese puanım dohuzdu.
istanbul'da bulacağınız LSD türlerinden biri. Diğerleri için;

(bkz: cosmos)
(bkz: shiva)
(bkz: holy garden)
(bkz: hoffman)
böyle tam kendinden geçeceğiniz kısmı beklediğiniz halde o kısım gelmiyor. böyle güzel bir şarkı.
tibet'te gelenek gereği, her sene rahipleri tek tek kutsayan ruhani lider.
görsel
johann wolfgang von goethe'nin erlkönig isimli şiirinden esinlenerek yazılan rammstein şarkısı.
"bilgenin sözlükteki karşılığı Mustafa Kemal'dir." - Dalai Lama

not: ironi amaçlıdır. bir mesnedi yoktur.
(bkz: dallama)
(bkz: dolaylama)
(bkz: 12 ağustos 1985 japonya uçak kazası) na ithaf edilmiş rammstein şarkısı.

zaten albümün konusu da budur..
ilginç bir sözü: "budist olmayın. dünyanın daha fazla budiste ihtiyacı yok. sevgiyi yaymak için çalışın. dünyanın daha fazla sevgiye ihtiyacı var".
rammstein'ın harika parçalarından yalnızca biri.
dalai lama testi.*
http://www.delinetciler.n...-lama-karakter-testi.html
budizmde ki çeşitli ruhani liderlerden en üst düzey olanı. ne yazık ki halk arasında kendini bilmez bazı hanzocanlar "dallama" vb lakaplar takarak ruhani liderin karizmasını yerle yeksan ediyorlar. dalai lama; ismi bile çok mistik lan.
dallama.tibet in ruhani lideri.
(bkz: hacı suya dalaylama atladım)
dolaylama.
Türkçe Vikipedi'ye göre Dalay Lama Zincirlikuyu mezarlığında yatmaktadır. Adamı ölmeden Zincirlikuyu'ya gömen değerli bilgi kaynağı vikipediyi ziyaret ediniz.
Çağdaş Budist öğretinin tüm dünyadaki önemli temsilcilerinden biri olan Dalai Lama ( Tenzin Gyatso ) 2 yaşındayken; 13. Dalai LAMA'nın reenkarnasyonu olarak kabul edildi. Tibet'in başkenti Lhasa'ya getirilen Lama; Budist felsefe üzerine doktorasını yaptığı zaman 25 yaşınaydı. 1959 yılında; Çin'in Tibet'i işgali üzerine, ülkeden kaçmak zorunda kaldı. Dalai Lama ve yandaşları Hindistan'a gitti. O dönem Hindistan Devlet Başkanı olan, Nehru tarafından Dharamsala?ya yerleştirildi. Coğrafi ve iklimsel anlamda Tibet?e benzeyen gösteren bu topraklar; sürgündeki Tibet halkı tarafından, ikinci vatan olarak kabul edildi. Dalai Lama; Tibet'in bağımsızlığı için çalışmalarına Dharamsala'dan devam etti. Nobel Barış Ödülü'ne layık görüldü..
çin' in tibet' i işgalinden sonra hindistan' a kaçmış olan ünlü dini liderdir.