bugün

gammaz sebeplerine eklenmesi gereken bir madde. ekşi sözlük'teki hali budur, burada farklı da olabilir. koskoca başlık içinde arama butonu yapıldı, kullanılsın, başlık içinde aramaya inanılsın diye. halihazırda da geçerli bir sebeptir zaten. yani yeni bir şey söylemiyorsanız entryniz silinir.

özellikle maç başlıkları altında sıkça karşılaşılır. mesela bir maç için ''alisofitezekspor'un kazanacağı maçtır'' demekle ''alisofitezekspor'un puan kaybetmeyeceği maçtır'' demek aynı şeydir; hatta ''alisofitezekspor'un ne yenileceği ne de berabere kalacağı maçtır'' demek de aynı şeydir.
ya da mesela bu başlığa başka bir entry'de ''zaten geçerli bir sebeptir bu'' derseniz de entryniz silinir. çünkü zaten yazılmış o, değil mi?

deneyimle öğrendim yeni bir şey anlatmayan entrylerin silineceğini.
biri fatih terim için ''tontiş adam'' demişti. ben gittim ''harbiden çok tontiş bir adamcağız'' dedim. ulan yalnızca bir kelime ''tontiş'' aynı ama sildiler entrymi. yok anlatılmak istenen yeni bir şey yokmuş yok bilmem neymiş. neyse gitti gül gibi entry. işte o gün bugündür yeni bir şey anlatmıyorsam yazmıyorum.
adamlar koskoca başlık içinde arama butonu yapmışlar, kullanılsın. bak bu da daha önce yazılmış ama silinmez neden çünkü entry bitmedi hala...
Bencede çok mantıklı. Ama mesela benimde bir şikayetim var. Çaylakken 40 karakter istiyo. Bu tüm çaylakları üzüyor.
"bu entry ; daha önceki şu entry ile benzer bilgileri vermiş" değil,
"bu entry ; daha önceki şu entry ile birebir aynı ve ek bilgi vermiyor" demek...