bugün

25 yaş sonrası yurdum gençliğinin başına bela olan soru cümlesi. bu cümlenin sonuna size uygun gördükleri alternatifler eşlik eder. boğar insanı.
teyzenin biri:
- okul da, askerlik de bitti, iş de buldun, yaş da ilerledi. daha evlenmiyor musun?
ancak evlenmek kaydıyla kurtulacağınızı sandığınız sorudur. ben öyle yaptım ama ikinci versiyonu geldi: "daha çocuk yapmıyor musunuz?" çocuk yap kurtul di mi? öyle yaptım valla, çocuk da yaptım ama nafile; yok kurtuluş bu koca karılardan! şimdikilerdeki soru: "ikinci ne zaman?" yok ulan sizin allahınız yok yapmıyacağım ikinciyi işte, sorun durun, kudurun!
-daha evlenmiyor musun?
-yok daha öyle bir düşüncem yok
-var mı ciddi düşündüğün birileri
-hayır, hem daha erken bence
-ne erkeni tam zamanı.
-sana ne ya dert mi oldum?
-unuttun mu nikah memuruyum ben iş yok güç yok evlenin az hareket gelsin sinek avlıyoruz.
20 yaşını geçtikten sonra sürekli duyabileceğiniz bir soru cümlesi.
soylenen kişi gay ise sinirlenir.
annelerin evlenilecek kız alternatiflerini hazırlayıp sana sunmak için çektiği ön ayardır.
salak mıyım sen mutlu olacaksın diye cevaplanması gereken sorudur. alttan alta karımıza kızımıza sarkar bir an önce başını bağlayıp bi boka saplayalım düşüncesiyle sorulur.

ben yandım herkes yansın kafasıdır.

evlilikte harcayacağın parayla andropoza girene kadar taş gibi kızlarla birlikte olursun. sidikli bir kezbanın kahrını çekmektense...