bugün

yeni fragmani ile guldurmustur.
Bence Anubis tir, Anubis bir elinde asa diğer elinde de mühür benzeri bir şey vardır.
Uçurumun kenarındayım Hızır
Ben fakir
En hakir
Bin taksir
Ateşten
Kalleşten
Mızrakla gürzden
Dabbet ül arz 'dan
Deccal’dan, yedi düvelden
Korku nedir bilmeyen ben
Tir tir titriyorum Gülce’den
Ödüm patlıyor Gülce’ye bakmaktan
Nutkum tutuluyor, ürperiyorum
Saniyeler gözlerimde birer can
Her saniyede bir can veriyorum
Dabbetul arz 'ın sapkın mihr tv ye çıkmasıdır.http://www.tr.mihr.com/li...1/3/mpl_tv/mihr_live.aspx
güneş batıdan doğduğunda asası ise yerden çıkıp sürünerek gelen, kafirlerin alnına fuck you kafir yazacak varlıklardır.
vay arkadaş geldikçe geliyor.Nasıl bir pislik çukurunda yaşıyoruz.Ağlaşıp dur sonra müslümanlar neden geri diye

“Debb” kökünden türemiş olan “dabbeh” sözcüğü de ism-i fail kalıbıyla; “hafif hafif yürüyen, kıpırdayan (debelenen), gözle takip edilemeyecek kadar yavaş hareket eden veya hareketi gözle izlenemeyen şey” anlamına gelmektediR.

DEVAMI DA BURADA;

http://istekuran.com/dabbe.html
“Yeryüzünde yaşayan bütün canlıların (dâbbelerin) rızkı ancak Allah’a aittir.” Bu ayette geçen dâbbe kelimesi bütün hayat sahiplerini ifade etmektedir. Başka bir ayette ise “Tehdit edildikleri şey başlarına geldiği zaman onlara yerden bir dâbbe çıkarırız da, insanların ayetlerimize kesin olarak inanmadıklarını kendilerine söyler.”

(bkz: alnımıza vuracağı damga)
Dâbbe, hareket eden canlı bir hayvan demektir. aslında bir tür olarak düşünmek daha iyi olur diyor bediüzzaman
ne olacağı hakkında bir çok iddia vardır. ama şeytanı öldürmeyecektir.
ben dabbeyi bir elçi veya nebi olarak düşünüyorum. dabbe hareket eden "canlı " demektir. hayvan demek değil.debelenmek buradan gelir.

O söz, başlarına geldiği zaman, onlara yerden bir Dabbe çıkarırız; o da, insanların Bizim ayetlerimize kesin bir bilgiyle inanmadıklarını onlara söyler.(Neml Suresi, 82)

elçiler ,insanlara vahiyleri tebliğ eder. iman edenler ve etmeyenler olarak ikiye ayrılır insanlar. örneğin hucurat suresi 14 te bedevilerle ilgili bir vahiy vardır ve orada şöyle bir ifade geçer ; "bedeviler inandık derler de ki ; inanmadınız ve fakat Müslüman olduk deyin"

burada allah ,peygamberimize ; insanların ayetlere inanmadığını söyletiyor. yani dabbenin diyeceğini diyor elçi. kuranda buna benzer ayetler vardır. yani insanların ayetlere inanmadığının geçtiği ayetler. bu ayetleri de tebliğ eden eli olduğuna göre bence dabbe ,elçilik görevini yapan kişiye çıkıyor. fantastik ,mitolojik karakterlere yorumlamanın bi anlamı yok. bu arada kıyamet vakti geleceği düşünülüyor oysa bu kuranda açıkça geçmez. genel bir anlatımdır dabbe
güneş batıdan doğunca çıkacak olan şey. o şeyin ne olduğunu söylemek isterdim ama kimse bilmiyor. televizyon da diyen var bilgisayar da. stephen hawking diyen bile var. birde filmi var. zamanında seyretmiş ve bir hafta boyunca geceleri dışarı çıkamamıştım.
değişik yönetmen hasan karacadağ'ın etinden ve sütünden faydalandığı, adeta sömürdüğü masal canavarı.
http://www.youtube.com/watch?v=5FN1-T7WrW8
http://www.youtube.com/watch?v=5FN1-T7WrW8

Dabbetül Arz Nedir ? Mehmet Okuyan
http://www.youtube.com/watch?v=Yxfwv1FgG80

Dabbetül arz nedir ? ihsan Eliaçık
islam inancına göre kıyamet esnasında veya kıyametten sonra ortaya çıkacak bir varlık.
Adnan oktar pardon mehdi olacak.
görsel
Resmini böyle tasvir etmişler ancak bunun internet olma ihtimali var çünkü çok benzerlikler var.
Kıyamete yakın zamanda çıkacak yer canlısı. Evet.
güneş batıdan doğmadan hemen önce, yani kıyamet kopmadan önce tam kuşluk vakti, yerin altından büyük bir gürültü ile çıkacaktır. ve;
''insanlar ayetlerimize uymuyor, kur-an'a dönün artık'' diye seslenecek.

işte bu kafirlerin kurtulmak için son şansıdır. bu aşamada tövbe edip, imana dönenler affedilecektir ahirette. zaten dabbe'den kısa bir süre sonra kıyamet kopacak. ve kıyamet günü tövbe edenler için; iş işten geçmiş olacak.
dabbet ül arz yerin altından çıktığında korkmayınız. o doğru yolu gösterip bizi uyaracaktır. yani iyi biridir. konuşabilirsiniz onunla.
tüyleri, saçları ve dört ayağı olan bir canlıdır.
başı öküz başı, gözleri domuz gözü, kulakları fil kulağı, boynuzları deve boynuzu, boynu deve kuşu boynu, göğsü aslan göğsü, derisi kaplan derisi, ayakları deve ayağı gibi ve her iki mafsalının (eklem) arası on iki zira olan bir canlıdır. (1 zira = 80 - 100 cm)
yer yarılacak ve yerin altından çıkacaktır. 3 günde sadece üçte biri çıkacağı rivayet edilir. boyutunu tahmin edin...

ama sanılanın aksine insanlara zarar vermeyecektir. kıyametten önce insanoğlunu son kez uyarmak için gelecektir. konuşacağı dili her insan anlayacaktır. sert ve hikmetli bir şekilde;
''ayetlerimize neden uymuyorsunuz'' diye soracaktır.
kimi alimler bunun internet olduğunu söyler.
"Deve boynuzu?" diye düşünmeme sebep olan mitolojik yaratık.
imam-ı Kurtubi hazretleri buyuruyor ki:

Dabbe eğer sıradan bir şey veya insan olsaydı, onda olağanüstülük söz konusu olmazdı ve hadis-i şeriflerde sözü edilen alametler kendisinde bulunmazdı. Kâfirlerle mücadele edecek bir insan olsaydı, ona âlim denilmeyip, hayvan denilir miydi? Bu, akıl sahiplerinin yolu değildir. Dabbe bir hayvandır. (Câmi’ul ahkâm)
imam-ı Kurtubi hazretleri buyuruyor ki:

Dabbe eğer sıradan bir şey veya insan olsaydı, onda olağanüstülük söz konusu olmazdı ve hadis-i şeriflerde sözü edilen alametler kendisinde bulunmazdı. Kâfirlerle mücadele edecek bir insan olsaydı, ona âlim denilmeyip, hayvan denilir miydi? Bu, akıl sahiplerinin yolu değildir. Dabbe bir hayvandır. (Câmi’ul ahkâm)