bugün

sokağa çıkması yasaklanması gereken kişidir.
Efendim?
20 lira vardı bende en son. maaş yatalı da dört gün olmuş yani, ay sonuna kadar 20 lira iyi bence ya.
100 lira para mi lan dedirtir. Tek atarlar adama.
Aaa benim bu *
bugünlük adam gibi adam olan erkeklerdir. yarına ama vurun abalıya.

lan 5 lira eksik bugünlük idare edin. yarına beraber gömeriz gene.
100 lira güzel para... Ayda 3.000 papel yapar... iki böbreğini birden satsan dahi her ay düzenli 3.000'i bulamazsın...
cüzdanımda varsa 20 tl vardır. cüzdanda para taşımam kkartı banka kartı kullanıyorum.

yani para çok cüzdana sığdıramıyorum. güzel sekisi kızlar eklesin.
Bu bir dramdır ve bunun suçlusu çoğu zaman o değil, sistemdir.
Sorgulayabilir bir bilinci varsa ne âlâ yoksa hayatı böyle ahlarla vahlarla geçecektir.
cüzdanımda sadece 250 000 türk lirası bulundururum o da özel bir anısı olduğu için. Büyük babam çikolata almak için vermişti ben çocukken.

Mali bir değeri olmadığı için 5 parasızım evet. hatta 4 parasızım hatta cüzdanım boş mına koyum sadece banka ve kredi kartları var mk.
Benimdir efendim. Türkiye'de yaşamıyorum, bok mu varda cebimde TL taşıyayım?
inanırmısın tam 100 tl var.

bugün eve yürüyerek gideceğim umarım bıçaklanmam.
(bkz: poker necmi)
2 katı olanı bile vardır. Ama mutlu olmaya yetmiyor. Gidip sağlam bi iskender gömemedikten sonra ne yapayım parayı...
ıyyyy pis fakirler..
Nakit sevmez. Banka kartı kullanır.
bu ülkede yaşıyorsan nesi anormal? olabilir arkadaşım. yani işin var diyelim, asgari ücretle çalışıyorsun, kimse inkar edemez maksimum 15-20 gün. bitiyor sonra o para. ev geçindiriyorsan zaten Allah yardımcın olsun. parasıyla değil, insanlığıyla yargılayın insanları.
delikanlı adamdır.

niye mi çünkü parası yoksa bile kimseye yalakalık yapmaz.

simit satar onurlu yaşar.
Şahsım gibi sürekli maaş kartı kullanıyordur. + 1 ile desteklediğim insan tipidir.
Şimdi fark ettim ki başlık da cinsiyetsiymiş,ne erkeği lan, başlığın aslı cüzdanında 100 tl bile olmayan insan olmalı!