bugün

cübbeli ahmet hocanın dün yaptığı bursa sohpetinde, said nursi'ye " ehli sünnet'in koskoca allame i cihanı" diyerek iltifatta bulunmasıdır....beni ziyadesiyle mutlu etmiş bir o kadar da şaşırtmış söylemdir...zira, tamam cübbelinin hapse girdikten sonra, said nursi ve gülen cemaati hakkındaki katı düşüncelerinin törpüldüğünü ve ılımlı hale geldiğini biliyorduk ama bu kadar da değil, sen değil miydin ey cübbeli bediüzzaman hakkında cemaat sohpetinde " bizim millet de bunu evliya zannediyor" diyerek güya ali haydar efendinin, saidi nursi'ye verdiği tarihi ayarı büyük bir keyifle cemaatine aktaran....ee ne değişti o günden bugüne...

merak etme bunları seni sadece seninde geçmite bi takım hatalarının bulunduğu insanlara göstermek adına söylüyorum yoksa ne senin said nursi hakkındaki eleştirilerin onun türk insanının gözündeki değerinden zerre eksiltmez ne de senin geçmişte yaptığın bir takım hatalı açıklamalar senin bizim gözümüzdeki değerini zerre sarsmaz...

kaynak;

http://m.youtube.com/watc...-google&v=TAftlkMV6eY
cübbeli ahmet hoca'nın hapiste kulağının çekildiğinin göstergesidir...
(bkz: sohpet)
o cezaevindeyken, hz. yusuf'un geçtiği yoldan geçtiğini düşünüyor, üzülüyordum. şimdi ise anlaşılıyor ki, az bir ömürlük özgürlük, doğru bildiğinden daha önemliymiş onun için. yazık...
körler sağırlar birbirini ağırlar durumu. al birini vur ötekine durumu. köpek köpeği ısırmaz durumu. bok boku kenefte bulur durumu.

yeter mi yoksa sayayım mı daha?
Said nursi cok iyi bir alimdir Allah ondan razi olsun benim diyecegim varsa oda budur.
Göt korkusuna yaptığı düşünülen açıklamadır. Değilse de fena. 2 din tüccarı şarlatan, al birini sok öbürüne.