bugün

cumhuriyeti götünden anlamışların kazanım diye ortaya attıkları komikliklere bakarsak hiç bir şey kazanılmamış durumda.

tabi bir fikriniz varsa ki olabilir ayıp değil, nitekim fikirler göt deliğine benzer herkes de her konuda mutlaka bir tane olur. bu deliğe pardon fikrinize dair bir scala veremiyorsanız sayısal değerlerle desteklemiyorsanız atıyor da tutuyorsanız, en basitinden fırsat maliyetini koymuyorsanız o zaman fikriniz de deliğiniz de muntazam büyük çeperli olmalı ki herkesi içine alabilsin.

şimdi aynı dönemde 1923 ile 2010 arasında varolabilecek cumhuriyet harici yönetim bize ne sağlayabilirdi de cumhuriyet bizden bunu çaldı bunun belki önce çözülmesi lazım ki, kazanımdan önce neyi kaybettiğimize bakalım. yoksa determinist olmayan irrasyonel subjektif fikirlerle benim bir göt deliğim var ki; kocaman demek insanı gerçekten çok komik duruma düşürüyor.

cumhuriyet seni, delinin tekinin iki dudağı arasındaki paylaşılmış hayatlara sahip kuldan çıkarıp, vatandaş yapmıştır. tabi kula kulluk yapmaya alışmış olanın hala daha bunu istemesi sorun değil, nitekim alışmış göt yarrağı bir şekilde buluyor demek ki,

ekonomik olarak hiçbir şey yok ise ekonomik bağımsızlık kapitulasyonların kaldırılması vardır.

http://en.wikipedia.org/w...ory_of_the_Ottoman_Empire

bunun yanında, oransal olarak, eğitim, sağlık, sosyal devlet, işsizlik, özgürlük, vs de türkiye cumhuriyeti osmanlının herhangi bir döneminden çok çok daha iyi durumdadır.

ki hadi hepsini geç, türkiye özelinde konuşmayalım, herhangi bir cumhuriyet herhangi bir temsili demokrasi, herhangi bir krallıktan çok çok daha fazlasını zaten insana kazandırır. bu kadar gerçel bir gerçeklik varken elimizde cumhuriyet bizi istiklal mahkemesi ile siktüeeeaa diye ağlamanın ne göte ne sike faydası olmaz.
türk'e türk olduğunu 600 yıl sonra hatırlatması bile bütün olumsuzluklarının üstesinden gelir.
osmanlının halkını el üstünde tuttuğunu, cumhuriyetin ise "göbeğini kaşıyan adam" olarak gördüğünü sanmak ?! olm muhteşem bi kafa bu akpli kafası. alkolle esrarla değil direk zikirle amına koyayım.
(bkz: genel oy hakkı)
Ancak sözde sosyalist özde sosyal şovenlerin dergilerinde-gazetelerinde sıralayıp da üzerine bir de ' 88 yaşındayız' afişi karaladıkları ancak bir türlü ispat edemedikleri yargıdır. (bkz: tkp)
insanımızın evlenmeden rahat rahat sikişebilmesi.
Bacımız sıralamış sağolsun.

görsel