bugün

oy verebileceğimiz tek partiydi ama kılıçdaroğlu şürekası içine ettiler. siyasetten soğuttular.
Afrin'den gelen 8 şehit, 13 yaralı asker haberinin ardından CHP Genel Merkezi'ne dev Türk bayrağı asıldı.

görsel

herkes haddini bilecek bu ülkenin kurucusu cumhuriyet halk partisidir. kimse bu ülkeyi çomarların sanmasın.
görsel
Akp'yi ne diye eleştiriyoruz?
Pek çok konuda eleştiriyoruz. Peki bunlardan biri ne?
Mezhepçilik.

Arkadaş maalesef chp de mezhepçilik yapıyor. Bugün 8 seçim kaybedip hala seçilebilen bir genel müdürü var.

RTE dalga geçmekte haklı.
Oyumu verdiğim parti.

Kudurun.
çocuğuna havalı gözükmek için o gibi takılmaya çalışan, ama daha da rezil olan anne-baba gibi.

yav kardeşim, görüşün belli, yerin belli; neden hala sağ ya da muhafazakar birilerini parti için arıyorsun? illa 2. bir Ekmeleddin vakası mı olmalı? Türkiye'de sağcı ya da muhafazakar bir parti yok mu onları aday gösterecek? soldan nasıl oy alacaksın peki?
adım adım ele geçirilmekte olan parti. '' beraber iyi salladık'' kafasıyla daha ne kadar kürtçüleri bağırlarına basacaklar bilmiyorum. il, ilçe teşkilatları, gençlik kolları uçurumun eşiğinde.
altı okundan birinin milliyetçilik olduğunu unutan, ele geçirilmiş parti. lider devlet bahçeli' yi bir kez daha haklı çıkardılar.
isminden halk ibaresinin çıkarılması gereken siyasi parti. bunu bir chp seçmeni olarak söylüyorum.
Türkiye cumhuriyetinin başına musallat edilmiş en büyük bela.
Ölmüştür ve ağlayanı yoktur.
görsel
artık deniz baykal ile yolları ayırması gereken parti.
kk'den,kaftancı'dan ve ciakulu'ndan kurtulması gereken parti.

not: 1 kasım'da chp'ye oy veren kişi.
mustafa kemal atatürk'ün kurduğu lakin o öldükten sonra parti dışında her kalıba giren siyasi oluşumdur.
mecburiyetten bile olsa gerçek atatürkçülerin artık oy atmayacağı parti. O d*rsimli ve güruhu oradan inecek nokta !
Sırf atatürk hatrına oy verenleri barındıran ölü, boş parti.
rte zamanında seçilmiş başbakanı azlettiğinde ses etmeyenlerin bu gün arkasından uluduğu parti.
Biraz bi şeyler yazacağım hakkında

1-) 22 yaşındayım, 18 yaşıma girdiğimden beri chp’ye elim gitmeye gitmeye oy veriyorum.
2-) milliyetçiyim ama hiç mhp’ye oy vermedim çünkü mhp’nin kimler tarafından, nasıl kurulduğunu türkçülüğü bırakıp ümmetçiliğe nasıl kaydığını çok iyi bilirim.
3-) chp berkln elvan’ın, ibrahim kaypakkaya, deniz gezmiş gibi kürtçülerin partisiymiş gibi davranmaktan vazgeçmediği sürece oyumu iyi partiye vereceğim.
4-) iyi parti’de beni ikna eden 2 kişi var ; ümit özdağ ve ali türkşen. Bu 2 adam olmasa asla meral akşener’e oy vermem.

Edit : kürtçüler eksiliyor. Ne oldu bijiler zorunuza mı gitti?
aday olarak kesinlikle muharrem ince gösterilmeli, olmazsa akşaner(ortak aday)
Bir parti.
deniz baykal ile yollarını acilen ayırmaları gerekir.
kadavra kıvamına dönmüş partidir .

cehape kaybediyor ama kılıçdaroğlu ve akrabaları kazanıyor .

afferin sana kılıçdaroğlu ssk yı batırdığın gibi cehapeyi de batırda kurtulsun bu ülke cehape pisliğinden .

kılışdara dokunanı yakarım ona göre . o bize lazım .
cumhuriyet halk partisi parlamenter sistem partisidir, başkanlık sistemindeki tek partili hükümet şeklinde chp yönetme kudretini elinde tutamaz.

chp koalisyonların olduğu parlamenter sistemde merkez sağ ve milliyetçi partilerle verimli, kalıcı iktidarlar kurabilir, yönetimde her daim kendi ağırlığını koruyabilir.

o yüzden chp için en uygun seçenek parlamenter sisteme dönüş için merkez sağ/milliyetçi bir ismin adaylığını direkt veya dolaylı yoldan desteklemek, başarıya ulaşma ile birlikte de parlamenter sisteme dönüşün yolunu açmaktır.

chp bu stratejiyi izlerse türkiye uzun seneler chp- merkez sağ/milliyetçi koalisyonları ile yönetilir, bu koalisyonlar da ekseriyetle chp genel başkanlarının başbakanlığında kurulur. ama tekrar ediyorum cumhurbaşkanı merkez sağ veya milliyetçi bir isim olmalı.
muharrem ince'yi aday göstermezse daha seçimlerden önce bizi hüsrana uğratacak parti.
güncel Önemli Başlıklar