bugün

Ülkeye şeriatın geldiğinin kanıtıdır. Geçmiş olsun Türkiyem.
Saçmalama amk.
Mağaza dediği sanırsın ykm boyner.
Sosyal hayatın konuşulmayan kuralları var. Nasıl ki müslüman mahallesinde salyangoz satılması mantıklı değilse cumaya gitmek yerine satış yapmaya çalışan esnaf da mantıklı değildir.

Rızık allahtansa allahın lütfu için cumaya gidiliyorsa , gitmeyen lutfuna mazhar olamadığı için teknik olarak daha az kazanır.
(bkz: bim)

sahibi böyle bir karar veriyorsa bize bok yemek düşer. insanların fikirlerini eleştirmek faşistliktir.

nerede kaldı düşünce özgürlüğü.
işletme sahibinin insiyatifindedir. kişi değil cuma günü vesilesiyle, sevişmek için dahi kepenk indirebilir.
Yapılan alışveriş haramken açılan bu başlık bile gereksiz.
Çünkü cuma namazı alışveriş yapmak haramdır. ( erkekler için )
bütün kuşları çüktünüz bi bu kaldı detirten başlık.
yapılan eylemin temelinde din daha doğrusu islam tandanslı bir fikir varsa hemen karşı çıkılır. çünkü bazılarının kafasında medeni yahut laik olmak bunu gerektirir. hangi sebeple kapattığı kimseyi ilgilendirmez. bir esnafın yahut birilerinin kendine indirildiğine inandığı dine göre yaşamasından neden rahatsızlık duyulur ki? Bu devlet emri olsa tamam ama kişi kendi inançlarının gereğini yerine getiriyor. bu namaz kılmak, oruç tutmak, zekat vermek kadar tabi bir eylem ve haktır.

hint dinlerine müthiş bir hayranlıkla bakan, onların eylemlerini hayretle ve hayranlıkla takip eden adamların benim ülkemde benim inançlarımla kafasına göre alay etmesi yahut onlara karşı çıkmasını kabul edemiyorum. bunu da ağızlarına doladıkları laiklik kavramı ile örtütürmeye kalkıyorlar ya, yazıklar olsun.
Cuma saatinde mi alışveriş yapasın geldi? Senin keyfine göre mi inancını yaşayacak millet?

Boş konuşmakta üstünüze yok.
He ya o yüzden mi sabi sübyana hamile kadınlara tecavüz eden namussuzları cezaevlerinde domuz besler gibi besliyorlar ? Hapishanenin bile bir şerefi haysiyeti var be. Kanun diye hukuk diye korunup kollanan eğer şerefsizler ise hani nerede adalet ?