Cuma günü telefonlara gelen günün anlam ve önemini belirten mesajlardır.

Tanrı Dağına göz dikip, Hira Dağında soluklayanların Cuması hayır olsun.
görsel
Bazen o kadar samimiyetsiz insanlar tarafından gelir ki, midem bulanır. Yani nasıl söylesem... Ne dini tam reddedecek kadar cesur, ne de tüm gerektirdiklerini yerine getirecek kadar kararlı olmayan insanlar tarafından... Hani götünün tam bitiminde etek giyip, ben içki içmem diyen tipler gibi... Hani gece gündüz ayyaş dolaşıp ramazanda içmeyen tipler gibi... Hani sürekli kul hakkından bahseden ama haksız yolla bi yerlere gelen allahçılar gibi... Ne bileyim.
görsel
genellikle internetten kopyala yapıştır yardımı ile atılan mesajlardır.

topluca atıldığı için pek bi önem taşımazlar.

destan kadar uzun olanları vardır, kimsenin okuduğu görülmemiştir.

gereksizdirler.

evet.
en güzellerinden bir 10 tanesini derlemişler.
http://birduyum.com/en-guzel-cuma-sozleri/8/
akşam nabıyoruz beyler? sorusuda bir cuma mesajı olabilir. Belki halısaha vardır belki piiz
ekseriyetle copy+paste mesajlarıdır.

hayırlı cumalar.
her cuma günü yeniden ortaya çıkandır. hayırlı cumalar bu arada.
görsel
Dün birlikte içtiğim adam bugün hadis göndermiş.
Karşısındakine hiç saygısı olmayan, karşısındakini düşünmeyen insanların attıkları mesajdır.

Cuma günü, Sabahın köründe cuma mesajı atarlar,

Uykunuzun içine ederler.

Lan olm sen sabahın köründe kalktın diye bende mi kalkmak zorundayım.

Neyse sakinim cumanız mübarek olsun sözlük.

--spoiler--
Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Cuma gününüz mübarek olsun.
--spoiler--
yazan kişiler okumadan attığı için çoğunlukla sıçtığı mesajlardır.
hüseyin diye arkadaşım mesajı karısından kopyalayıp okumadan attığı için sonunda nejla yazıyor. uyardım bende "hadi be rezil olduk 90 kişiye gitti" diyor.
oldun tabi amk gerizekalı bile demişlerdir.
Samimiyetten uzak. Evet.
1 kişi internetten kopyala yapıştır yaparak rehberindeki insanlara yollar, yolladıkları insanlarda aynı yöntemle kendi rehberlerindekilere yollar.

Hatta bazı mallar kendilerine yollanan mesajı tekrar yollayan insana geri gönderir.
Cuma günü gönderilen tebrik mesajlarıdır.

--spoiler--

“Elin kolun serbestken hayra çalış, yarın kefen vücudunu hapsedince elini kolunu çıkaramazsın. Kabrinin üstünde güneş, ay daha nice zamanlar parlayacak fakat sen mezar yastığından başını kaldıramayacaksın.”(Sa’di Şirazi)

Cumamız mübarek olsun.Selam ve Dua ile

--spoiler--
Sabahın köründe telefona gelen mesajlardır.

Bazı mallar kendilerine gelen mesajı direkt rehberindekilere iletirler.

E yavrum gelen mesajı bi okusaydın, adam altına adını soyadını yazmış.

Sen mehmet'sin mesajın sonunda imza olarak muhittin götübok yazıyor amk.
bir aralar kim olduğunu bilmediğim (veya hatırlamadığım) bir abiden her hafta aldığım mesajlardır. sanırım sonradan durumu farketti de bıraktı. ama iyi dilek ve selam karşılıksız bırakılmaz diyerek her hafta cevap atıyordum kendisine, sağolsun.
An itibariyle başlamıştır. Geçen hafta bir akrabam perşembe sabahı atmıştır. Güldürmüştür beni. Karşılık olarak ne yapacağımı bilemedim. Hayırlı sabahlar dedim artık.
köy whatsapp grubunda yıldıran mesajlardır.
Ben de toplu yolluyorum. Kandillerde özel bir kaç kişi var arar konuşurum. Duruma hic birşey koymam. Bir gün önce birilerine laf sokanlar , ya da bira ile foto koyanların cuma günü duruma vs. Şeyler koyması tuhaf oluyor.
cevap vermediğim halde ısrarla her cuma atılan mesajlardır.

hayır bireysel mesajları anlıyorum da yine, apartman wp grubunda nedir??
Pazartesi gününden korku salan mesajlardır. Yasaklanmalı herkes cumasını içinde yaşamalı.
Şimdiden gelmeye başlamıştır.

Bi durun amk, bakalım sabaha çıkabileceğiz mi?

Hepsi de birbirinin aynı mesajlardır.