bugün

Bırakın yansıN bırakın, yansın yansın. Yok gülmüyorum gözüme molotof attılar.
yansın bu ibneler, su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim.
Beynini siktiklerim. Olmayan beyinlerini siktiklerim agacin bitkinin türkü Kürdü mu var beyinlerini siktigimin ergenleri.
kucuk kafalilar...

Uzucudur. Su tarz gerizekalilarin yanmasindan daha fazla aci uzuntu verir.
ordaki bitkinin en azindan oksijen saglama gibi bir hayri var bu gerzeklerin oksijen yakmaktan baska bi sikime yaradiklari yoksa.evet bu mallar yok olsa daha mantikli ve hayirli. Sizi yetistiren zihniyetin de ta amina koyayim ben.
Köpekleşmiş beyinlere kanlı kurşun sıkılsın !
Kahpe cudi, zalim gabar yıkılırsa yıkılsın..
Cudi dağında bitki olduğunu sananlari göstermiştir. Az cografya ogrenin lan.

http://www.anatoliamed.co...d6c1ba0a6ac01c4f7-3-t.jpg
(bkz: #28545998)
Doğa yanarak yok olmamalıdır dedirten durumdur. Fakat sen devletin ambulansını taşla , itfayesini devir sonra bizim dağlar yanıyor türkiye nerede demeyeceksin.
Metaforik hadisedir, senelerdir cudi dağı yangın yeri olmuştur.
Cudi daginda bitki ortusu olmadigini dagin icten ice kederden yandigini zanneden embesilleri de gostermistir.

Yanan ne o zaman yarraaaaaaammm???????
Yanan pkknin gelir kaynağı uyuşturucudur yarrrraaaaaaammmmm.
Cudi dağı yanıyor
Polis beni arıyor...
Lan bebk katili bidi bidi baska bi sik bilmeyen boktan ulusalcılar. Su ulkeye millete gotunuzu koydugunuz yerden bes kurusluk hayriniz yok, bari mal mal konusup insanin canini sikmayin amk.
yesil doga ot agac bortu böcek bunlarin sikik siyasetinizle alakasi nenlan yavsaklar?

Ben antalyada ki yangina da mugladaki yangina da kaz daglarindaki maden arayislarina da artvin cerrattepe ye de ayni sekilde uzulebiliyorsam cudiye de ayni tepkiyi veririm yarrak kafalilar. Sizin gibi sonradan cevreci olmadik 7 yasinda ictigim meyvesuyunu yere attigim zaman 25 sene once pederbeyin telkiniyle basladi cevrecilik bilinci bizde. Yesilin icinde büyüdük, her yanimiz agacti dalını kirmadik bu gune kadar.
isimizi gücümuzu biraktik gittik agaclar sokulecek diye eylemlere, haftasonumuzu feda edip 2000km yol.gidip geldik hes eylemleri icin rizeye artvine...
sen gotunun uzerine oturup vatani kurtarirken klavyenin basinda, biz doga icin çal etjinliginde de bulunduk, yeri geldi çatıştık yeri geldi direndik.

Senin bunlari anlamani beklemek zaten mallik olur verecegin destegi sikeyim de bari kostek olmayın amk.
şurda bile ırkçılık yapanları arabaya atıp, şırnağın ortasına bırakacaksın, ah ahhh. bi daha ırkçılık yapabiliyorlar mı gör o zaman.
olay cudinin yanması değil asker operasyon yapıp uyuşturucuları buluyor ve imha ediyor.Pkk seviciler cudi yanıyor diye yaygara kopartıyor.Cudi yansın gençler yanmasın.
ormanları,koyleri, araçları ve insanların canını yakan pkk adlı bok toplama cemiyeti destekçilerinin feryatlari sonucu öğrendiğimiz hadise.
hadi dağda ki pkk lının sermayesi yanıyor da ağlıyor bizim şehirlerde asgari ücrete talim koministler hangi sikin uğruna ağlıyor. merak konusudur. elinize 1-2 dal puro veriyorlar diye mi bu gayretiniz ?

her yaz tekrarlanan ritüeldir. pkk kuytu köşelere haşhaş eker. jandarma tespit edebildiklerini imha eder. pkk dikkat dağıtmak için tsk yı oyalamak için saldırılarını arttırır kurtarabildiği haşhaşı kurtarır. bunun böyle olduğunu bilmeyen yok. savunanların ya çıkarı vardır yada sadece basit birer devlet düşmanıdır.
yanan kenevir tarlaları ise yansın amk. hatta pkk'lı domuzlarıda odun niyetine atın.
(bkz: Cudi dağı yaması)
Sözlük kekolarının hezeyanına bakılırsa cudi dağı adeta bir tropikal orman, sanarsın envai çeşit ismi konulmamış kuş türleri var mk. Cudi diyoruz olm cudi ot bile bitmiyor cenabet yerde.
cudi dağında pkk mı kaldı, hepsi artık şehirlerde de içimizde.

olan ağaçlara oluyor...
bana yar olmayan cudi dağının izzeti ikramını s..eyim
yansın bu ibneler su veren itfiayenini hortumunu s..eyim
ben delimiyim kürt dibi dağları düşeyim.
olursa olur olmassa çözümüde ş..eyim.
Simdi biri diyor ki muhtesem bitkiler yaniyor, biri orda bitki yok diyor, biri de kenevirler yaniyor diyor.

Oncelikle belirtelim ki bu yangin dun aksam saat 17 civarinda tamamen sonduruldu.

Ek bilgi de, o dagin bitki ortusunun bozkir oldugudur. Karasal iklimde bildigimiz anlamda orman olusumu cok zor, ic anadoludan biliyoruz bunu.

Kenevir konusu karisik. Bu kenevir genelde lice, hazro, genc ilceleri ucgeninde, diyarbakir bingol arasinda uretilir. Ama 2013 operasyonlarinda cudi dagi da guvenli bolge ilan edilmisti. Yani cudide de uyusturucu ile baglantili bir yapi var.