bugün

An itibari ile La Liga tarihinde bir sezonda en fazla gol atan futbolcu olmustur.
Real Madrid formasıyla bir sezonda en fazla gol atan futbolcu
Real Madrid formasıyla 50 gole en erken ulasan futbolcu
La Liga da bir sezonda en çok Hat-trick yapan futbolcu
Daha ikinci sezonunda La Liga da kırmadık rekor bırakmamıştır kendisi.
bu sezon ligde attığı golün 8'i penaltıdan olan futbolcu.
villarreal karşısında bu gece 2 gol bularak, bu sezon la liga'da attığı gol sayısını 38'e çıkaran futbolcu. yine de bir messi değil.*
haftasonu için en güzel hediyeyi son dakikada attığı golle vermiş futbol dehasıdır. bütün rekorlar helal olsun kendisine.
şu 1 haftada yaptıklarını messi yapmış olsaydı onun insan olmadığından bahsederdi basın ve sözlük. ama olsun onlar varsın messi nin yanında olsun ronaldo seneye alacak havalarını.
--spoiler--
- dünyanın en iyi futbolcusu kim?
+ christiano ronaldo.
- peki ya messi
+ o başka gezegenden.
--spoiler--
messi'den daha iyi olduğunu düşündüğüm futbolcu.

her ne kadar real madrid yarın final'de messi'li barçaya elenmiş olsa da, bu durum takım olabilmekten kaynaklanmaktadır. arkasında xavi, iniesta olsa ne yapar çok merak ediyorum.
yok edicidir. messiyi afedersiniz ama siker atar. kimse hikaye anlatmasın. bu adam bu performansı tek başına gösteriyor. manchestera koydular 40 attı, realde 40 attı. koy mersin idman yurduna 40 atar, koy bayern munich'e 40 atar. makine bu adam. ercan taner'in deyimi ile terminatör.
şayet 1 gol daha atarsa la liga tarihinde bir sezonda atılan en fazla gol rekorunu(hugo sanchez) egale edecek olan real madridli kanat oyuncusu, millet en iyiyi tartışa dursun ronaldo tarih yazıyor...
la liga'da gol rekorunu şu an (38 gol) egale eden adamdır. 39 gole ulaşırsa hugo sanchez'in rekorunu tarihe gömecek.
ronaldo'cuların dillerinde " olum ronaldo'nun yanında xavi iniesta yok buna rağmen messi'yi geçti. ronaldo bi de barcelona'da olsa oy oy neler yapmazdı. "
ben de diyorum ki real madrid ligdeki kaç maçta xavi iniesta'ya muhtaçtı? 2 tane barcelona macı dışında hiç bi maçta.
birde rakipler real'e karşı oynarken real'e cevap vermeye çalışıyor "acaba kazanabilir miyiz" i düşünüyorlar.
barcelona'ya karşı ise real madrid dahil dünyadaki her takim kendi sahasında 10 kişiyle bekliyor.
yani messi ve ronaldo için real veya barca da oynamanın avantajları da ver dezavantajları da var. biri daha geniş alanda oynama imkanı buluyor, birinin de xavi iniesta'si var.

özet: bırakın artık şu fakir edebiyatını.
manchester city'nin sahibi şeyh mansurun 150-227 milyon euro transfer bütçesi ayırdığı oyuncu.
fizik, güç ve özel yetenek bakımından la liga'nın en iyi futbolcusudur. futbol için yaratılmış bir vücut ve ayak bileklerine sahiptir. her ne kadar messi'yle karşılaştırılsada her bakımdan onun bir adım önünde olan futbolcudur. frikik yeteneği ,şut gücü ve kendini başka takımlardada kanıtlamış olmasından dolayı kesinlikle dünyanın en iyi futbolcusudur.
(bkz: 2010-2011 la liga gol krallığı)
manchester city nin real madrid e 180 milyon euro, ronaldo ya ise yıllık 17 milyon euro teklif edeceği konusuluyor. suan da madrid de yılda 10 milyon euro alıyor.

ya arkadas..tövbe bismillah nasıl bir paradır o ya. tamam dünyanın en iyisi. tamam hakediyor belki. ama o nasıl bir paradır ya. lan senede 17 milyon.
almeria macinda attigi gol ile ispanya lig tarihinin en cok gol atan futbolcusu olmustur.

ve messi ile karakterleri degisseydi su an butun odulleri messi degil de ronaldo alacakti. ve dunyanin en iyi futbolcu sifatinida.
La liga da 2010-2011 seonunda her 72 dk da 1 gol atmış..Avrupada Bu ortalamanın altında kalan takımlardan en az 3 tane lig kurulur..Daha iyisini izlemek için
Bkz: 2011-2012 Futbol sezonu C.ronaldo istatistikleri
40 yapar.

futbolu biraz objektif izleyen ronaldo'nun kişiliğine değilde futboluna bakan herkes bu adamın en iyi olduğunu görür.40 gollü rekoruda bunun kanıtı.

bana messi diyenler olucaktır, ama şunu bilmelisiniz dünyada ronaldo'dan başka hiç bir futbolcunun her takımda başarı garantisi yoktur. benim için en önemli kıstas budur.bu adam man utd real madrid yarın öbür gün tavşanlı linyitsporada gitse oradada başarılı olur

son olarak real madrid'in son 2 yılda sadece la liga da 204 gol atmasıda oha dedirtmiştir.
pes 2011'deki haliyle, gerçek hali arasında hiç fark yok gibi.

makine gibi çalışıyor, çok yumuşak görünmüyor fakat çok teknik. rekorların da amına koydu, darısı nuri'li, hamit'li takımın başına.
40 golle la liga rekoru kıran 'faşist golcü' cristiano ronaldo maçtan sonra yaptığı açıklamada kaset iddialarını reddederek 'mhp nin kırkıncı yılı kutlu olsun' demiş.
la liga'daki 2. sezonunda ligde 40 toplamda 53 gol atmış süperstar.

bazen robot olduğunu düşündüğüm oyuncu. * *
bu da dos santosmuş.
yerinde olmak istediğim muhteşem futbolcu.
lionel messi ile karşılaştırmak bana çok gereksiz geliyor açıkcası fakat gene de teknik direktör olsanız hangisini seçerdiniz diye sorsalar kesinlikle ronaldo derdim. bu sezon ligde 40 gol atarak bir sezonda ligde en fazla gol atan oyuncu rekorunu kırdı. ayrıca toplamda 53 gol ve 13 asistle takımının en fazla skor üreten oyuncusu oldu. messi arkasında xavi-iniesta olmadan ne kadar pasif kaldıysa, ronaldo her takımda farklılık yaratmayı başarmıştır.
1985 Portekiz doğumlu. futbol zekasıyla, tekniğiyle, vasıflarıyla ve yaşantısıyla; diğer futbolculara örnek olan taraftarı da kendisine hayran bırakan bir oyuncu. O her iki ayağını da çok iyi kullanabilen gerçek bir efsane. Sürekli dünyanın en iyi golcüleri arasında yer alır.
http://a3.sphotos.ak.fbcd...163_4579517_3884370_n.jpg

http://a5.sphotos.ak.fbcd...163_4481386_6651593_n.jpg

http://a4.sphotos.ak.fbcd...163_4252508_3606008_n.jpg
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar