bugün

geçen hafta yakalandım öksürük var ara sıra.
Varlığını aylar öncesi unuttuğum hastalık. Hatırlıyorum da eskiden televizyon başında Fahrettin Koca'nın açıklama yapmasını ve günlük tablo paylaşılmasını beklerdik. Kapı kollarını vs dezenfektanlarla silerdik. Birçok şey gibi bu da sıradanlaştı. Çok şükür ki covirgin bir bireyim efendim. Son üç yıldaki en büyük başarım diyebilirim herhalde.
Çok şükür teğet geçmiştir. Bahar alerjisi başlamış demek.

(img:#2213282)
ilk pozitif oluşum.
aşı sinovac.
belirtilerin 3. günü.

normal gribe ek farklı denebilecek tek belirti aşırı yorgunluk.
boğazda kuru öksürük başlayacak gibi ama henüz tam başlamadı. ateş ara ara çıkıyor.

şu an için aşırı öksürük, nefes darlığı, aşırı ateş gibi şikayetler yok.

burun akıntısı, hafif baş ağrısı, hafif ateş ve halsizlik şeklinde devam etmekte 3 gündür.

şu an için bir sıkıntı yok gibi.
tabi ilerleyen süreçte kötüye giderse bilemem.
Ciddiyeti kalmamış öteden beridir aslında bir grip çeşidi olan dsö ve emperyal güçlerin dünya halkını tahakküm altına alıp bol bol aşı satıp bir takım şirketleri zengin ettiği hastalıkcık.
iki senedir bana hiç bulaşmamış olan virüstür. maske taktığımdan ve kendime dikkat ettiğimden olsa gerek.
karantinanın bilmem kaçıncı günü.
kaldı 2 3 gün daha..

henüz boğaz ağrısı, yüksek ateş, nefes darlığı belirtileri yok.
grip belirtileri tamamen geçti. halsizlik büyük oranda geçti.

ya benim test sonucum hatalı, ya sinovac tahminimden iyi koruyor.
emin değilim.
turizm mevsimi başlar başlamaz maske olayı dahil bütün yasaklar kalkacaktır bu benim öngörüm.
karantinanın bilmem kaçıncı günü..
neredeyse bitti derken..

ağrı başladı, ama öyle böyle değil.
biraz daha artarsa şuur kapalı, acil servislere düşebilirim..

noluyor lan.
karantina biteli 3 gün oluyor aşı yok yürüyen ceset gibiyim öksürük var .
En sonunda resmi olarak yakalandığım virüs. Baş ağrısı, geniz akıntısı, hafif öksürük, biraz burun tıkanıklığı.
Dun aksam iş çıkışı test yaptırdım. Gece birde pozitif olduğum e nabıza düştü.
Aile hekimim aradı. Filyasyon ekibi aradı.
Aile hekimi kan sulandiricinin cok onemli olduğunu söyledi
bir kere oldum düşman başına diyorum. herkes kendine dikkat etsin şakaya gelmez dostlar.
Kendisiyle vedalaşabiliriz artık. Elveda Virüs:

https://youtu.be/0ZnvSVRZ5Ms
2022 yılı itibariyle artık bir zahmet zayıflayan coronavirüsler ailesinin bir üyesi. Bir influenza ailesi üyesi ve insanlığın en ölümcül küresel salgını olan ispanyol gribinin dünyayı 3 yıl etki altına aldığını düşünürsek, * 2022 bitimi itibariyle de hayatımız normale dönecek gibi görünüyor.

Bu mart sonu itibariyle boğazımdan rahatsızlandım. Boğazımda kuruluk ve hafif acıma vardı. Buna kulak kaşıntısı ve sağ kulağımda ağrı da eklendi. Fakat sağ kulağımda biriken kir çıkınca kulak ağrım geçti. Bir de Ben normalde nezle grip olunca hiç öksürmezdim, akşamları boğazım aniden gıcıklanıp öksürmeye başladığım oluyordu. (En son geçen ekim ayında geçirdiğim nezleye de bu semptom eklenmişti.) Baş ve vücut ağrısı, hapşırma, burun tıkanıklığı, ateş, üşüme gibi rahatsız edici ciddi semptomlar göstermediğim için test yaptırmadım. Zencefilli bal ve boğaz gıcıklanması için tarçınlı sarmısak çayı tüketerek iyileştim.

Benden 10 gün sonra da annem hasta oldu. ilk boğaz kuruluğuyla başlamış, ertesi gün burun tıkanıklığı/akıntı, halsizlik, vücut ağrısı ve boğazda kuruluk eklenmiş. Annem dişarı nadiren ve kısa süreli çıkar, omicron olsa bile dişçiden kapmıştır. Benden bulaştığını düşünmüyorum, zira benim tamamen iyileşmem ile annemin hastalanması arasında günler var.
Rusya-ukrayna savaşı başladığında gündemden hızla düşmeye başlamış virüs.
Dünya Sağlık Örgütü, Covid-19 pandemisinin yol açtığı ölüm sayısının resmi olarak açıklanandan neredeyse üç kat fazla olduğunu açıklamıştır.
https://bit.ly/3FlXbTh
bitme sürecindedir. vatana millete hayırlı olsun ama yine de kendi ve sevdiklerinizin can güvenliği için maskelerinizi, ikiden fazla olunan ortamlarda takmaya devam ediniz.
bitme sürecindedir. 2 yıl önce mayısta bilim kurulu üyesi alpay azap, "coronavirüs 2 yıl daha sürebilir." Demiştir ve haklı çıkmıştır. Dünyanın en büyük çaplı küresel salgını olan ispanyol gribinin 1918 başı-1920 sonu arasında yaklaşık 3 yıl dünyayı etki altına aldığını düşünürsek, 2022 bitimi ile beraber de hayatımızdan çıkacak gibi gözükmektedir.
vatana millete hayırlı olsun ama yine de son 6 ayda aşı olmamış iseniz kendi ve sevdiklerinizin sağlığı için için maskelerinizi kapalı ortamlarda tam takınız ve açık alanlarda mesafeye dikkat ediniz.
covid 20 ne zaman çıkacak acaba?
nasıl unuttuk ama bu özgürlük düşmanı, ot*krasi destekçisi, y*sakçı, k*til, distopik o.ç. yavşak p*çi.
90 yaşındaki birisinin yüzde 2 ölme ihtimali yüzünden, medya ve hükümetlerin korku propagandası yüzünden, sözde muhaliflerin bile desteklediği, toplumun yüzde 95'inin desteklediği, c*vid 19'dan 1000 kat daha zararlı tamamen politik olan yasaklar yüzünden bugün 5 liralık tostu 50 liraya yiyoruz, işyerleri, esnaflar battı, festivaller, gece müzik çalmak vb. yasaklanıyor. ş*riatçılar bayram yapıyordu tabi açık havada kadınlar peçe ile geziyor, eğlence mekanları, sanat sektörü, konserler kapalı, gece sokağa çıkmak yasak vs. m*lteciler ve turistler, kongrelere sıkıntı yoktu ama senin marketten ped alman bile yasaktı bu t*m kapanma rezaletinde, c*vid 19'lu hastaların çipli karantinası, aşırı ve saçma olmayan bireysel önlemler dışında hepsi saçmalıktı. 1984 romanında yazanları 2020-2021 arasında iyi yaşadık. çalışmak ve kongreler dışında herşey yasak. yasaklar devri geçirmiştik. saraylardan, bahçesi geniş evlerden, bol manzaralı yalılardan evde kal, hayat eve sığar paylaşımları yapmak kolaydı. g*t kadar hapishaneden farksız gecekonduda kalanlar vardı. yine her zamanki gibi fakir olan daha da çok etkilendi. küçücük evde kapanmak, kafayı yemek, g*t göbek büyütmek, açık havada peçe ile gezmek; güneş ışığı, d vitamini, oksijen almaktan, spor yapmaktan daha sağlıklıydı. bebekten yaşlısına kadar herkesin ruh sağlığını bozan yasaklara neden olan p*ç.
oğlum milletin şekeri var tansiyonu var, ne kadar güzel yargısız infaz yapıyorsunuz.
iyi ki de sona ermeye yaklaşıyor. artık bundan sonra toplum olarak daha dayanıklı insanlar olmamız lazım. kalabalıklardan yakınmamamız lazım çünkü kalabalıklar normalliğin bir göstergesi. pandemi yoksa neden kalabalık olmasın ki her yer. nüfus da artabiliyor ve millet ekmek derdinde.
Bu sicakta maske mi takilirmis diyen dalyaraklarin, hastanelerdeki covid servislerine gidip bir bakmasini tavsiye ediyorum. Ozellikle ankara'da suan bos yatak yok. Cevremdeki insanlarin bir bir covid olduklarini ogreniyorum. Asi olali 1 yildan fazla zaman oldu ve elin gavur ulkeleri hatirlatma dozu yaparken, bizim ulkede bir bok yok.
Aşı olunabiliyor yalnız. istersen gidip olabilirsin. Yapılmıyor falan demeyin. Bayramda bile açık aşı birimleri.
şirketlerde, ofis ve servis araçlarında maske zorunluluğu yeniden getiriliyor. Klavye başında geçirilen hayatların bundan haberi olmayabilir ama salgın bitmek üzere olduğu noktadan hortlamaya başladı. çok dikkatli olmak gerekiyor.