bugün

Koronavirüs'ün bitmesi durumudur.

Şu an Herkesin Beklentisidir.
umutla beklediğimiz. ama dsö denen kargalar öyle demiyor. her gün bir kaç umutsuz haber vermeden rahat edemiyorlar.
Türkiye sınırları içinde gerçekleşmiş olaydır.

Yoksa niye okullar açılsın, minnak bebeler tehlikeye atılsın ki?
hiçbir zaman olmayacağını düşünerek üzüldüğüm durum.
Umarım bu akşam sona ermiştir.

Bunca zaman dikkat edip bulaşı almamışken, Sarhoş kavgası ayıracağım diye virüse maruz kaldıysam vay bana vaylar bana.

Batu senin içeceğin içkinin mk! Seni bulacam olum.
Çok beklenmesi gereken durumdur.
En 6-7 ay daha dünyanın a.ına koyar gider.
ispanyol gribi pandemisi, yaklaşık 3 yıl sürmüş ve dünya nüfusunun yaklaşık üçte birini hasta etmiş, 50 ile 100 milyon arasında da kişiyi öldürmüştür.
fakat 100 yıl önce tıp da, teknoloji de, haber alabilme imkanı da yoktu.
hani geçmişin günümüze göre avantajları yok mu, var elbet. eskiden insanlar böyle kolay seyahat edemediklerinden mikroplar geniş alanlara böyle rahat yayılamıyordu.

önümüzdeki şubat ayında 11 ay uğrayamayacağım okuluma ve normal hayatıma dönmeyi istekle bekliyorum. insan erken uyanmayı özler mi, meğer bu da oluyormuş..
keşke bir gün uyansak bu başlığa.
artık bununla yaşayacağız. bence sona ermez bir süre daha, keşke bitse.
SON ANA KADAR MASKELERi ÇIKARMIYORUZ ARKADAŞLAR, MASKELERi ÇIKARMIYORUZ.
En azından herkese bulaşmayı tamamladığı için bulaşıcılıktan korkmaya gerek kalmadı.
O gün ne kutlu bir gün olacaktır kimbilir.
Mahallenin sütçüsüne bile sarılıp öpücem diyorum, millet gülüyor.
Diyeceğim bu kadar!
Yerli aşıyla gerçekleşecektir.
pandeminin sona ermesi icin dünya nüfusunun yaklasik %60´inin bu hastaligi gecirmesi veya asilanmasi gerekmekte.

Son verilere göre asilama hizinda israil lider konumda buna ragmen nüfusunun cogunlugunu asilayabilmis durumda degil.

ayrica; sadece asilanmak yeterli degil, ayni zamanda asilanan kisinin bu hastaligi tasiyici olsa bile bulastirici kisi olmamasi gerekmekte. Bu konu hakkinda da yeni veriler bulunmakta fakat kesin bilgiler degiller.

Bütün bunlara ragmen uzman kisilere göre pandeminin bitmesi önümüzdeki 5-10 yili bulur denilmekte.

Sebepler ise; asilarin üretim kapasitesinin yetersizligi ve asilari depolama sartlari. Ayrica; isin icinde yine para faktörü de bulunmakta. Sonucta asiyi bulan sirketler insanlari kurtarmak icin patent haklarindan vazgecmemekteler.
(bkz: çok büyük geçmiş olsun)
2021'de olmayacak olandır:

https://www.cumhuriyet.co...0-yila-tamamlanir-1831461

Yeni varyantlar çıkarken ve dünya nüfusunun çoğu aşılanmamışken ne bitiyor
yakın zamanda hayal gibidir.
Şu anda daha çok erken olandır zaten geçen sene bu yaz artık maskesiz dolaşacaşız diyenler haksız çıktı bunun nedeni cidden çok büyük belirsizlik olması.
2025'te bitecekmiş mehmet ali bulut'a göre.
https://www.google.com/ur...Vaw2fb9JkLleR4hva-ql6ZQzV
Pandemiyi bitirmek Ölümü öldürmek gibi...
(bkz: loading)
bana yakın zamanda pek mümkün gelmemektedir ama sanki yakında korona bitti diye açıklanacakmıś ve dünya birden değişecekmiş gibi geldi bir an.
Keşke...sahadan bildiriyorum ki şuan hic aşı olmamış bir hastaya 3.basamak yogun bakım yatağı arıyoruz. Herkes bıktı ama sağlıkcılar daha çok bıktı. Keske yok sayarak bitirebilsek baskaları gibi ama kıçından ter akarak covitli hastaya bakan maalesef biziz.
nöbetten bildiriyorum günlerdir okullarla uğraşıyoruz, sürekli sınıf kapatıyoruz evet filyasyon biter hatta durum pandemi tanımından da çıkarılabilir ama bu virüs bitmeyecek.