bugün

su kadar olum olur, bu kadar olum olur diye fikirler havalarda ucuyor ama benim anlamadigim, o rakamlara gelindiginde ne olacak ?

ilac yok,

istedigin kadar korun, marketten alip eve getirdigin makarna paketinin bile ustunde olma sansi var,

havalarin isinmasininda bir faydasi olmayak....

Bitmeyi birak, cogalarak artiyor birde ustelik. E peki o zaman ne olacakta bitecekte bu hastalik?

tarih boyunca bircok salgin hastalik vardi, her biri gecti gitti, bende biliyorum. Ama buda gecer heralde demek bana doyurucu bir cevap gibi gelmiyor.
(bkz: zeki müren de bizi görecek mi)
inşallah umudum bu yönde.
Hayır bitmicek her yıl grip aşısı gibi aşısını olucaz. Aşı çıkana kadar da dünya nüfusunun çoğu covid 19 geçirmiş olucak
Bitmeyecek yahu bitmeyecek bulaştıkça bulaşıyor iflah olmaz bu.
Hali hazirda insana uyum saglamis alti adet corona virüsü bulunuyor. covid-19 ile birlikte yedi tane oldu.

Bu virüs hakkinda ayrintili bilgi edinildiginde anlasiliyor ki; bundan sonra corona ile birlikte yasayacagimizi kabullenmeliyiz.

Kisaca; corona virüsü bitmeyecek. Sadece sürü bagisikligi kazanildiginda insanlara karsi günümüzdeki kadar tehlikeli olmayacak.
Rutte(hollanda başbakanı)’na göre hiç hayatımızdan çıkmayacak ve bununla yaşamayı öğreneceğiz.